HET LEDENBESTAND V/D STELTKLUUT Zo af en toe kom je in de Steltkluut iets tegen over het ledenbestand. Zo wordt in het jaarverslag zoals dat hoort het ledental van het afgelopen jaar opgesomd. Bij de begroting voor het komend jaar vormt logischerwijs de post contributies de hoogste inkomstenbron. Deze post is natuurlijk gebaseerd op 'schattingen' van alweer het ledental Nadere specifikaties van deze getallen kom je in de Steltkluut weinig tegen. Bij de jaargangen die ik nog bezit en waar ik af en toe nog eens in pleeg te grasduinen moest ik teruggaan tot het jaar 1981. Om precies te zijn het april-nummer van dat jaar (jrg-11 nr.2). Hier kun je een 'geografische' indeling vinden van onze leden. Voordat ik nader zal ingaan op de huidige indeling eerst iets over de verschillende categorieën leden. Zo hebben we in ons geautomatiseerde bestand de kodes L-M-J-N, die respectievelijk staan voor gewoon Lid- Medelid- Jeugdlid en Niet-betalend "lid". Tot de kategorie N - in feite zijn dit geen leden maar ze zijn omwille van de verzending in onze database opgenomen -behoren uiteraard onze adverteerders, de verenigingen/vogelwachten/ verwante organisaties waar we een ruilabonnementmee zijn aangegaan en archiefbeherende instellingen'. Verder horen hier toe de instanties die we bewust op de hoogte willen houden/stellen van onze aktiviteiten, zienswijzen en bevindingen zoals de gemeenten, waterschappen, de rijks- en gemeente- politiekorpsen en last but not least de schrijvende pers in onze regio en vanaf begin dit jaar natuurlijk ook Omroep Zeeland. In een ledenoverzicht hoort deze kategorie dan ook niet thuis Vanzelfsprekend blijft het bestand van onze vereniging niet konstant. Er zijn elk jaar leden die hun abonne ment willen beëindigen en ook komen er elk jaar weer nieuwe leden bij. Bovendien heeft elke zichzelf respec terende vereniging zoals de Steltkluut te maken met mensen die hun acceptgiro te goed hebben opgeborgen en ook bij een herinnering hieraan vervallen in hun oude kwaal. Eind augustus/ begin september laten we de computer slaafs het bestand doorzoeken om de 'records' van de wanbetalers uit de 'database'te wissen. Het bestand heet dan geschoond te zijn. Vandaar dat een 'najaarsbestand' meer geschoond is dan een voorjaars bestand waar eventuele wanbetalers dan nog deel van uitmaken. Gemiddeld kent ons bestand per jaar zo'n 40 mutaties. 162

de Steltkluut | 1990 | | pagina 26