Om een eerste aanzet te geven de snelheid waarmee de natuurwaarden worden afgebroken te verminderen (en dat zal op zich al een enorm stuk werk zijn!) om zodoende de natuur de kans te geven zich te herstellen is dit Natuurbeleidsplan opgesteld. In grote lijnen komt het plan neer op de volgende hoofd doelstellingen «Ecologische hoofdstruktuurhet instand houden en kwalitatief verbeteren van natuurgebieden. Tevens de aanleg van nieuwe gebieden, bijvoorbeeld door de aanleg van verbindingszönes tussen bestaande natuurgebieden Soortenbeleid: maatregelen voor behoud, herstel of ontwikkeling van de leefomgeving van b.v. weide vogels, ganzen, Wilde Zwaan en Kleine Zwaan. Op blz. 100 wordt een uitspraak gedaan die ik er even speciaal wil uitlichten: "Voor veel soorten kan worden volstaan met het tegengaan van handelingen die ten koste gaan van die soort" Vanwege het verschijnen van het Natuurbeleidsplan werd door het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij opdracht gegeven voor een begeleidend boek, waarin de doelstellingen via interviews met de 'gewone' mensen in het veld op deze manier belicht werden. Dit is het boek "De Natuur Terug". Het werd op 7 november j.l. in Den Haag aan de 'kersverse' staats secretaris Gabor uitgereikt. In dit boek, de weergave van 100 interviews met 100 natuurkenners afkomstig uit alle regio's van ons land, is onze regio onder meer vertegenwoordigd door Richard Bleiienberoh en Jan Boom. Dit interessante, lezenswaardige boek werd op zijn beurt door de staatssecretaris weer symbolisch aan de 100 geïinterviewden uitgereikt in de persoon van Jan Boom. Op zijn beurt sprak Jan een dankwoord, dat bij alle betrokkenen diepe indruk maakte. Een dankwoord dat werd afgesloten met de uitdrukkelijke wens: "STOP A.U.B. DE JACHT IN SAEFTINGHE" Gelet op de hierboven beschreven inhoud van het Natuurbeleidsplan kan er maar één antwoord van overheidswege zijn Jan Flagge Jose-f Haydnstraat 4 4536 BV Terneuzen 167

de Steltkluut | 1990 | | pagina 31