wateren is dat niet is dichtgevroren, komen uit de zeer verre omtrek verschillende soorten eenden en ganzen hier naar toe. Het is dan een belevenis ze te bekijken en de aantallen te tellen. Een goede kijker (en warme kleding!) is dan een must. Bij een vorige excursie bleken echter -waarschijnlijk door een verstoring uitgerekend op het moment van de excursie- bijna geen vogels aanwezig te zijn. Mocht dit euvel zich weer voordoen, dan maken we een niet minder interessant uitstapje naar de opspuiting op de Axelse Vlakte. Hier zullen we dan zeker veel ganzen en andere wintergasten te zien krijgen VOGELEXCURSIE - HELLEGAT Datum: 2 februari 1991 Tijd: 14.30 uur Plaats: gemaal van Kampen, onder aan de zeedijk. Excursieleider: Marcel Capello (01150-96833) We zijn blij dat Marcel weer terug is in onze regio en dat hij met kennis van zaken ons rondleidt over het schorrengebied van het Hellegat. Voor vogelliefhebbers een afwisselende excursie. We lopen eerst buitendijks een eind richting Terneuzen om daarna binnendijks weer naar het punt van vertrek terug te keren. Daarmee is de excursie nog niet gedaan, het hoogtepunt is het observeren van steltlopers en water vogels, die door het opkomende water -het is dan ook ongeveer springtij!- steeds meer in onze richting komen. Met kijkers en zeker aanwezige telescopen kunnen ze dan prima geobserveerd worden. Welke soorten we zoal kunnen verwachten? Veel steltlopers: Scholekster, Bonte Strand- loper, Rosse Grutto en Wulp. Verder Pijlstaart, Smient, Middelste Zaagbek, Bergeend en diverse meeuwesoorten. Binnedijks: Blauwe Kiekendief, Bonte Kraai, Sneeuwgors, Roodborst en Frater. Als het niet te hard gevroren heeft (en we zijn erg stil!) is er ook kans 1 of 2 Ijsvogels te zien. Laarzen niet persé nodig. Wel kijker of telescoop. En om niet te vergeten zelf meegebrachte hete koffie of soep smaakt tijdens/na zo'n tocht prima. 139

de Steltkluut | 1990 | | pagina 3