Een heel direkte bedreiging vormt de nog te vestigen industrie op de Axelse Vlakte. Als er zich een bedrijf gaat vestigen zal het gebied goed ontsloten moeten worden via een stuk infrastructuur. Er is nu al een gedeelte weg aangelegd vanaf de Axelse Sassing even ten zuiden van het zijkanaal naar Axel. Deze weg stopt vooralsnog vlak voor het natuurbos. Kenne lijk is het de bedoeling deze weg, die op termijn geflankeerd zal worden door een spoorlijn, door te trekken richting Axelse Vlakte, mogelijk dwars door het natuurbos. Dit zal fatale gevol gen hebben aangezien het gebied in tweeën wordt gesplitst en er twee afzonderlijke, in oppervlakte sterk gereduceerde stukjes over blijven. Een alternatief is de weg met spoorlijn om te buigen in noordelijke richting, terug naar het zijkanaal en daaraan parallel te laten lopen. Op deze plaats is immers al een weg gelegen (zie figuur 2). Deze suggestie is ook opgenomen in het Ontwikkelings-plan voor de Axelse Vlakte, opgesteld door DHV Raadgevend Ingenieursbureau B.V. (feb.'88), pagina 30, variant C-I. NOG MEER Het is niet ondenkbaar dat 'de industrie' in het algemeen en b.v. het Havenschap in het bijzonder een claim zullen leggen op het betreffende gebied voor verdere industrie-ontwikkeling. Ongeloof lijk, maar waar dat juist dit enige en dus unieke stuk natuurbos in onze streek ten offer wordt gebracht aan nog meer groei. Dit zou overigens ook in tegenspraak zijn met eerder gedane uitspraken van het Havenschap (hoorzitting, 4-4-'89, naar aanleiding van een bezwaar schrift van o.a. de Steltkluut), om rekening te houden met de natuur en landschapswaarden. Ook in de beschikking uitgegeven door de gemeente Sas van Gent aan het Havenschap (vergunning Artikel 19 voor aanleg gedeelte weg spoorlijn), wordt geschreven dat er rekening gehouden dient te worden met de natuurwaarden in dit gebied. GEBIEDSGERICHTE BENADERING Een en ander is ondertussen sterk afhankelijk geworden van de voortgang van het projekt toekomstig industriegebied Axelse Vlakte 1- industriegebied Axelse Sassing i. spoor wegtracé 3. variant C-I h.

de Steltkluut | 1991 | | pagina 13