VOLDOENING NESTKASTENPRQJEKT De jeugdgroep is soms druk doende met aktiviteiten, waarvan we zo nu en dan op de hoogte gebracht worden door een artikel in de Steltkluut. Zo ook met een nest kast-project in de Braakman. Daar zijn inmiddels zo'n 30-tal kasten opgehangen. Dat is prachtig voor de vogels Toch kwam er eind vorig jaar een lichtpuntje. Bezorgde briefwisseling op ministerieel niveau tussen Nederland en de Vlaamse deelregering heeft kennelijk resultaat. Door de inspanningen nu van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, met name de Dienst Natuur, Milieu en Faunabeheer, wordt het binnenkort wellicht mogelijk om langs de oevers van de kreek een bredere bufferzone in te richten. Dus in plaats van grond voor landbouwdoeleinden een brede strook bestemd voor natuurbouw. Hiermee, zo is toch de verwachting, kan een deel van de negatieve invloeden die op Canisvliet inwerken, worden weggevangen. De gemeente Sas van Gent werkt voortvarend mee. De be stemming van de betreffende gronden moet gewijzigd wor den van 'landbouw' in 'natuur'. Zonder tegenstribbelen is iedereen van de gemeenteraad akkoord. Prima dus, tot zover alleen maar pluimen op de diverse petten c.q. hoe de n Maar toch, waarom moet dat nu weer Geacht College, U als 'dagelijks bestuur' van Sas van Gent, weet toch waar het hier om gaat? Natuurbelangen worden hier niet gediend omdat Johan van der Steen dit zo graag wilt, of de Steltkluut of een aktieve ambtenaar van NMFNatuur heeft een belang van zichzelf. Bovendien moet de weinig sympathieke leus: Natuurbehoud uit Zelfbehoud niet min der dan letterlijk worden opgevat. Het college ziet bij monde van Marquinie namelijk nog wel een lichtpuntje in genoemde bestemmingswijziging. Het zijn waarschijnlijk lichtpuntjes van enkele blinkende munten. Dit gebied biedt grote mogelijkheden voor recreatie aldus de wet houder. We kunnen er een ontvangstruimte bouwen voor bezoekers van Canisvliet. Dan kunnen de mensen zich na een wandeling op een koude dag even warmen aan een kop koffi e Extra druk van recreatie is wel het laatste waar dit gebied op zit te wachten. De bezoekers van Canisvliet willen zich liever warmen aan het schoons dat de natuur hier nog te bieden heeft dan aan een kop koffie. Geniet ervan, maar maak er a.u.b. weer niet meteen een commerciële poppenkast van!

de Steltkluut | 1991 | | pagina 20