AAMKOMST WINTERVOGELS 1989/30 inspekteerden de nieuwe aanwinst, maar lieten zich niet verleiden om een kast te betrekken. Dat deed wel een spreeuwenpaar in een spechtenkast en een koolmees in een boomkruiperkast.Kool-en pimpelmezen hadden nu volop keus, maar de vliegenvangers lieten nog verstek gaan. Met de winterstormen van jan./febr. '90 sneuvelden ook enkele kasten. Niettemin is het aardig om het vervolg van de bezetting na te gaan. Gaat de grote bonte specht dit jaar een nestkast betrekken? Komen er nu wel vliegenvangers en boomkruipers op af? Met het verloop van de jeugdgroep door studie enz. in het vooruitzicht zou het leuk zijn als iemand, in opvolging, zich eens op dit projekt zou storten. W. de Koek Spaarnestraat 13 Terneuzen Dit is alweer het derde jaar van het projekt "Aankomst Wintervogels". Er werkten dit jaar niet minder dan 37 mensen aan mee. Dit grote aantal is met name te danken aan de vele waarnemngen/waarnemers van de ijsvogel, welke vogel in dit projekt is meegenomen. Slechts één soort werd dit jaar niet waargenomen: het Nonnetje, dit vanwege het ontbreken van een strenge wi nter Voor het siezoen 90/91 zijn een aantal soorten van de streeplijst verwijderd: Wilde Zwaan, Stormmeeuw, Drieteenmeeuw en Zwarte Zeeëend. De Wilde zwaan is redelijk zeldzaam te noemen en bovendien moeilijk van de Kleine zwaan te onderschei den. De Stormmeeuw is de laatste jaren bij ons nogal toegenomen en omdat er ook 's zomers een redelijk aantal van deze soort in onze streek vertoeven is deze soort eigenlijk een jaarvogel geworden. Het voorkomen van de Drieteenmeeuw en Zwarte Zeeëend is te sterk afhankelijk van zware stormen. Voor het seizoen 90/91 is wel de Rotgans aan de lijst toegevoegd, deze kleine ganzesoort kun je waarnemen langs de kust en dan vooral in de schorren. Een woord van dank aan de waarnemers. FT=FTerstappen MC=MCape 11o AS=A.de Smet JP JPoortv 1iet JR J.de Ridder TY=TYsebaert JS=J.v.d. Steen AvdW=A.v.d. Wiel AW=A.Wieland HV=HVerbrugge WK=W.de Koek DH=D.Haak BG^BGrootjans WS=W.de Smet tlB^N.Buise RD=R.Dobbelaar 20

de Steltkluut | 1991 | | pagina 22