In het voorjaar 1991 wordt gestart met een cursus Milieuvoorlichter onder auspiciën van ZMF en Milieu defensie; bij voldoende belangstelling vanuit onze regio is het mogelijk de cursus in Zeeuws-Vlaanderen doorgang te doen vinden. Bovendien brengt de voorzitter een lezing over vogels onder de aandacht van de aanwezigen die gehouden zal worden in Axel op 15-02-1991. 3.Notulen voorjaarsvergadering (24-04-1990) Deze worden ongewijzigd vastgesteld. Ook inhoudelijk worden hierover geen op-/aanmerkingen gemaakt. 4Bestuurssamenstelling Zowel Bouke Grootjans als Daan Schutz hebben te kennen gegeven met hun bestuurswerkzaamheden te willen stoppen. Het bestuur is druk doende met het zoeken naar bestuurs leden. Zolang evenwel het bestuur onderbemand blijft geven voornoemde personen uitdrukkelijk te kennen met hun 'voornemen' nog even te wachten. Met de voorgestelde bestuurswijziging, A.Paauwe als voorzitter en J.Flagge als interim-secretarisgaat de vergadering akkoord. 5.Begroting 1991 Deze wordt na toelichting van de penningmeester onge wijzigd vastgesteld. Jan Boom suggereert ter verduidelijking van de begroting de post rente/donaties in het vervolg op te splitsen en als afzonderlijke begrotingsposten te vermelden. 6.Rondvraag Het artikel in de Steltkluut over het ledenbestand roept onder aanwezigen enige vragen op. De daling van de Belgische leden is volgens Jean Maebe voor een belangrijk deel te wijten aan de problematische wijze van contributiebetaling vanuit België. Het bestuur zal een en ander nagaan. Eddie Taelman brengt het bestuur een drietal knelpunten ten aanzien van de Liniedijk onder de aandacht: het kab- elbranden, het crossen en het ontbreken van het bord "vogelreservaat" aan het begin van de Liniedijk. Naar aanleiding van de eerste twee punten antwoordt de voorzitter dat de betreffende Hulster wethouder in een overleg heeft toegezegd voornoemde zaken aan te pakken. Ten aanzien van het laatste punt wordt geantwoord dat de gemeente Hulst de bebordingsovereenkomstmet Vogel bescherming niet heeft verlengd. 34

de Steltkluut | 1991 | | pagina 12