Een voorzet werd gegeven in het beleidsplan "Koers 1990" dat in maart in een extra vergadering te Terneuzen werd besproken. Een vervolg hierop komt tijdens de in de winter van 1991 geplande thema-avonden. Het ledental bleef vrijwel gelijk. De samenstelling van het bestuur veranderde: Peter Maas vertrok als voorzitter tijdens de voorjaarsvergadering. Zijn taak werd tijdelijk waargenomen door Bouke Grootjans. Henk Mosterdijk verliet in oktober de streek en daarmee het bestuur. Jan Flagge werd in het voorjaar nieuw bestuurs lid en in de najaarsvergadering tot interim-secretaris benoemd. Adri Paauwe werd in dezelfde vergadering de nieuwe voorzitter. Het bestuur behandelde de provinciale nota "natuur- en milieuedukatie in Zeeland" en bediscussieerde het stuk met M. Wiersma. De plannen voor een bezoekerscentrum in Saeftinghe zijn op de voet gevolgd evenals het plan van J.Boom voor een natuurhistorisch huis. Het natuurgebied Saeftinghe bleef ook in 1990 jachtvrij. De minister heeft nog steeds geen besluit over de jacht genomen. Door de vogelaars werd geconstateerd dat het niet-jagen zeer gunstig is voor de vogelstand en de rust in en om het gebied. De vogelwerkgroep heeft de tellingen van waterwild en roofvogels in Saeftinghe gestructureerd en zal proberen een totaaloverzicht bij te houden. Zeer opmerkelijk is het grote belang van Saeftinghe als slaapplaats voor Blauwe kiekendieven. De leden van de vogelwerkgroep deden verder onderzoek naar: ijsvogels, roofvogels en uilen, kwartels, kruis bekken, patrijzen, waterwild, roodborsttapuiten en grauwe gorzen. Tevens zijn afspraken gemaakt over de coördinatie met betrekking tot het ophalen van gewonde vogels en het vervoer naar het vogelasiel te Middelburg. Onderzoek naar de haalbaarheid van een eigen opvang is nog niet afgerond. De plantenwerkgroep onderhield kontakten met FLORON; andere aktiviteiten bleven beperkt tot excursies. Vanuit de insektenwerkgroep publiceerden we in de Stelt- küuut over lieveheersbeestjes en libellen. Deze werk groep onderhoudt contact met de Vlinderstichting en werkt mee aan het dagvlinderonderzoek en het monitoring- project. 36

de Steltkluut | 1991 | | pagina 14