Ook over amfibieën verscheen een artikel in ons blad. De knotgroep was actief, met zijn vaste kern, bij aller lei klussen op het gebied van landschapsonderhoud. De bomenwerkgroep maakte zich zorgen over het kappen van oudere bomen, zoals een zilverlinde te Terneuzen en het al dan niet goed toepassen van de geldende kapveror- deningen. Er werd actie gevoerd bij het voormalige kerk hof aan de Willem de Zwijgerlaan eveneens te Terneuzen. Van de schade aan bomen buiten bosverband na de storm van 25 januari werd een verslag gemaakt. Verder hield L. Calle in de Steltkluut een pleidooi voor natuurbos in Zeews-Vlaanderen Opnieuw werd aandacht besteed aan aantastingen aan bomen De planologiewerkgroep en het bestuur werden met zeer veel aandacht vereisende zaken geconfronteerd. De voorlichtings- en inspraakavond over Kerend Tij werd bezocht. Er werd gereageerd op het Milieuwerkplan van Terneuzen. Er werden bezoeken gebracht aan het baggerspeciedepot bij CVI te Westdorpe en de zgn Pielenput in de Hertogin Hedwigepolder In de landinrichtingscommissie Axelse Sassing werd de Steltkluut vertegenwoordigd door G. Sponselee, in de commissie Axel door R. Remmerts, in werkgroep Land schapsbeleidsplan Hontenisse door L. Calle. Verdere aandachtspunten waren: -Spoorlijn Axel-Hulst, door te late informatie geen resultaat. -het versnipperen van snoeihout en het composteren (niet verbranden! -de vaste oeververbinding; de hoorzitting van de commis sie wegen van de raad v/d waterstaat werd bezocht en het bezwaarschrift toegelicht. -een reactie werd gegeven op het MER-Rapport over RW 61 -eveneens op de voorgenomen oostelijke uitbreiding van Terneuzen -de vaarverordening Otheense Kreek -het Koninklijk Besluit betreffende het Laantje te Kloosterzande (juni) 37

de Steltkluut | 1991 | | pagina 15