OP STAP MET DE OV-JAARKAART Met Frank Terstappen die alles coördineert wat uilen betreft wordt e.e.a. vooraf bekeken. De kans op bezet ting evenwel is bij deze soort niet groot daar de popu latie maar klein is. Niettemin blijft het een boeiend geheel om het werk waarmee heel wat jaartjes geleden begonnen is, verder te zetten. Willy de Koek Dankzij de OV-jaarkaart besloot ik op 3 januari j.l. de inmiddels beroemde Rotskruiper in Amsterdam eens te gaan bekijken. Gm 6.30 uur vertrok ik uit Terneuzen. Onderweg zag ik veel knobbelzwanen. Om 11.30 uur arriveerde ik bij de Amsterdamse Waterleiding Duinen waar ik onder andere de volgende vogels kon waarnemen: Boomklever, Glanskop, Ijsvogel en WaterspreeuwOok ontmoette ik daar nog drie andere jeugdige vogelaars die eveneens van plan waren de Rotskruiper te gaan bekijken. Na een korte treinreis kwamen we bij de Vrije Universiteit waar de vogel zou 'zitten'. Het gebouw bestaat uit stenen waarin veel kiezels verwerkt zijn en bezit bovendien veel bal konnetjes en richels. Een mooie schuilplaats voor insek- ten, het voedsel van de Rotskruiper. We namen de vogel in eerste instantie niet waar. Om hal-F vijf liepen we naar de voorkant van het gebouw waar de rotskruiper zijn slaapplaats heeft achter de neon-reclame. Meer vogelaars hadden zich hier al verzameld. Eindelijk om 16.50 uur kwam de rotskruiper op dagen, scharrelde eerst nog een tijdje rond zodat hij door de telescoop te zien was. Vervolgens verdween hij achter de "R" van "VRIJE" (universiteit). Wil je ook een zeldzame vogel zien, bel dan eens de Dutch Birding Vogellijn (50 cent per minuut): 06-320.321.28 Attentie: wilt u alle ijsvogelwaarnemingen aan mij door geven zodat ik deze kan gebruiken in mijn verslag over deze vogel Alex Wieland I jsbaanstraat 9 4537 PH Terneuzen 01150-18130 43

de Steltkluut | 1991 | | pagina 21