HELP DE HUISZWALUW Bij Vogelbescherming zal het voorjaar in het teken staan van de huiszwaluw: een soort die sterk in aantal achteruit gaat. Het jongste nummer is dan ook een thema nummer gewijd aan deze zwaluwsoort. Bovendien zal Vogelbescherming zorg dragen voor de uit gifte van huiszwaluw-folders. De Steltkluut zal proberen een flink aantal folders naar 'onze kant' te krijgen zodat we aan 'zwaluwgezinnen' deze folder aan kunnen bieden. Het onderstaande is overgenomen uit: Nieuwsbulletin Vogelbescherming 4de jaargang, nummer 1 (maart '91) (CS) Samenvatting Keep 1 zang 27/5 Braakman Noord MC Putter 42 28/9 St.Pieterspolder WS Kneu 451 13/10 Hellegat 6.55-10u MC RR Vink 1567 13/10 MC RR Roodmus 1-» 14/10 Hellegat MC AW WW Rietgors 302 14/10 650-1 Ou MC AW WW I jegors 3 14/10 He 11egat MC AW WW 5TP 20/10 MC AW Grauwe Gors 8 4/12 Emmadorp JK Afkortingen waaarnemers: WK=W de Koek TY=T Ysebaert JK=J Kooyman LC=L Cal le JC=J Cal le WS=W de Smet JM=J Maebe MC=M Cape11o RC=R Capello JP=J Poortv1 iet WW=W Wisse AW=A Wieland HC H Caste1i j ns FT=F Terstappen RR=R Remmerts AB=A Bourgonje CC=C Capello WB=W de Bockx Huiszwaluwencampagne De huiszwaluwcampagne die Vogel bescherming dit voorjaar organiseert, bestaat uit de volgende activiteiten: 20 maart a.s. start van de campagne in Hooge en Lage Zwaluwe, met pers conferentie. Voorlichtingsfolder verschijnt, afge stemd op het grote publiek. Versprei ding op bestelling en via vogelwerk groepen, consulenten en tellers. Publikaties verschijnen in VOGELS, 't Vo gelaartje, Grasduinen, Margriet, techni- scne bouwvakbladen, hobbybladen. Zwaluwtour langs diverse ministeries om aandacht te vragen voor een bete re bescherming van andere zwaluw soorten. Op een aantal plaatsen worden proef projecten gestart. Deze aktiviteiten worden mede mogelijk gemaakt door het Marjolein Bastin Zwalu wenfonds. Hoe kunt u huiszwaluwen helpen? Broedsels tellen via SOVON en RIN. Voorlichting geven aan 'zwaluwgast gezinnen' ondermeer door versprei ding van de folder. Aanbrengen mestplankjes. Zorgen voor poeltjes en modderige plasjes. Modderbakken plaatsen. Overstekende dakdelen wit schilderen. Kunstnesten of neststeunen plaatsen. Bescherming tegen huismussen. 46

de Steltkluut | 1991 | | pagina 24