Het kalkarme zand, afgezet tijdens het Plei stoceen, wijkt sterk af van de veel jongere, kalkrijke, zware kleigronden zoals we die in de rest van de streek aantreffen. De plan tengroei is er bijzonder. Te verwachten zijn o.a. Zandblauwtje, Vogelpootje, Een jarige Hardbloem én bovendien is dit het gebied van één van de allerlaatste groeiplaatsen van Struikheide in onze streek! FIETSEN ROND HET GROOT EILAND Datum zondag 30 juni Tijd 9.30 uur Plaats verzamelen bij het pompstation van de Water leiding in St. Jansteen aan de Van Hogendorp laan. Excursieleider: Edie Bogaert (01140-15430) Een mooie route, gezonde ontspanning, en waarschijnlijk vermoeide benen na afloop maar dat laatste zal zeker gecompenseerd worden door het vele natuurschoon wat we zeker te zien zullen krijgen. Dat kunnen we u beloven. Alleen goed weer kunnen we niet garanderen. Toch een hartelijke uitnodiging om mee te fietsen met Edie voor een tocht vanuit St. Jansteen rondom het Groot Eiland. Eventueel kunnen mensen uit westelijker regio's onderweg aansluiten (even informeren bij Edie). De WMZ-bossen, kleine natuurgebiedjes tussen Steen en het Groot Eiland en natuurlijk het hele gebied rondom het Groot Eiland zelf. De meesten van ons komen er niet vaak en zeker niet op de fiets. Maar op de fiets ontgaat je niets, je bent veel dichter bij de natuur dan in de auto. Bijzondere planten, vogelgeluiden, een oude boerderij, het zijn allemaal kleine dingen die een dergelijke fietstocht tot een fijne belevenis maken. Hopelijk kan de regenjas thuisblijven en een suggestie ter afsluiting: fietsen maakt hongerig dus voor onderweg vul zelf maar in. 51

de Steltkluut | 1991 | | pagina 5