DE WINTER VAN 1991 GEVONDEN OF WAARGENOMEN (KLEUR)RINGEN door Alex Wieland Helaas zijn in d8 februarimaand van 1991 nog al wat vogels direct of Indirect door de kou omgekomen. Hieronder vlogt een lijstje van door mij gevonden vogels In de omgeving van Terneuzen. stormmmeeuw 5 (2 geringd) scholekster 35 (1 geringd) zilverplevier 6 graspieper 1 bonte strandloper 12 kievit 2 tureluur 4 dodaars 1 smient 1 vr bergeend 9 pijlstaart 3m 2v wintertaling 1m 1v brildulker 4v wulp 4 wilde eend 1v krakeend 1m 1v kluut 1 kokmeeuw 15 meerkoet 3 waterhoen 3 zeekoet 1 roodkeeldulker 1 toppereend 2v witte kwikstaart 1 fuut 1 drleteenmeeuw 1 Gelukkig zijn er ook een groot aantal vo gels gered door bljvoedering. In totaal heb ik zo n 80 kg vogelvoer gestrooid. Dit voer hadden we een paar jaar terug gekregen van de Terneuzense dierenspeciaalzaak de Leeuw. Hiervoor namens de vogels hartelijk bedankt! Sommige vogels had den het gestrooide voer al na enkele mi nuten ontdekt. Hierna een lijstje van die vogels die van het voer hebben 'geprofl teerd': wilde eend, meerkoet, wintertaling, fazant, patrijs, waterhoen, holenduif, hout duif, huismus, groenling, frater, sneeuw gors, koolmees en pimpelmees. Dan zijn er nog soorten als torenvalk, uilen en an dere roofvogels die Indirect profiteren omdat ook de muizen e d. van het voer eten. Met name het bijvoeren van sneeuw gorzen ls/was bijzonder omdat deze vo gels redelijk zeldzaam zijn; het maximaal aantal sneeuwgorzen dat de voerplaats bezocht bedroeg 44. Alex Wieland Ijsbaanstraat 9 4537 PH Terneuzen door Alex Wieland De laatste jaren waordt er veel gebruik ge maakt van kleurringen. De vogels worden dan voorzien van enkele ringen met een bepaalde kleur, waarop dan vaak een cij fer of letter is aangebracht. Kleurringen zijn goed af te lezen met kijker of te lescoop. Zo is het mogelijk dat we van een en dezelfde vogel verschillende meldin gen krijgen. Bijvoorbeeld een Zllvermee uw die in juni in Umulden verbleef, werd In oktober nabij Vlissingen waargenomen en in november bij de vuilnisbelt in de Koe gorspold8i Bij de normale meialen ringen 85

de Steltkluut | 1991 | | pagina 15