WANDELEN IN DE CLINGE BOSSEN Datum: zondag 8 september Tijd: 9.30 uur Vertrekplaats: achterkant Interjute aan de Molenstraat tussen Kapellebrug en Cllnge. Excurslelelder: Edle Bogaert (01140 15430) Tijd voor de laatste zomeraktivlteiten, vooral van vlinders. Mogelijk zijn de eerste herfsttinten al aanwezig In het bos. Echt een overgangstijd In de natuur. Padde stoelen verschijnen dan vooral bij vol doende vocht. En wat de vogels betreft: in deze tijd is veel mogelijk, zomergasten die zich opmaken voor de najaarstrek of roof vogels die al op pad zijn van elders. Kijker beslist meenemen. Laarzen alleen bij nat weer. gaan ook nog een eindje de Llniedljk op. We kunnen het aan de excursieleider zeker overlaten om de verschillende kenmerken van boom en bijbehorend blad aan de ex curslegangers over te brengen. Maar ook aan de andere aspecten van met nam8 de Llniedljk zal aandacht besteed worden (planten, vogels, salamanderputjes e.d 'Voor documentatie zal worden gezorgd! Een loep kan bij deze excursie beslist goe de diensten bewijzen. JUBILEUMFEEST EXCURSIES Datum: zaterdag 28 september Tijd: nader te bepalen Verzamelplaats: de Halle Axel Excurslelelders: diverse Zoals al eens eerder aangekondigd zullen over de dag verspreid diverse excursies georganiseerd worden. Info over lokatle keuze en tijd zullen bijtijds bekend gemaakt worden. BOMENEXCURSIE HULST Datum: zaterdag 14 september Tijd: 9.30 uur Vertrekplaats: busstation Zandstraat Hulst (bij het voormalig ziekenhuis) Excurslelelder: Luclën Calle (01150 20894) Als vervolg op de voorjaarsexcursie "Bo men Herkennen" die op 2 maart In Temeu zen gehouden werd nu de beloofde vervolg excursie. Lag de nadruk de vori ge keer op herkenning van knoppen en bloelwljzen, deze keer zal het op naam brengen van de soorten gebeuren aan de hand van het blad met al zijn verschijnlngs vormen. We gaan een stuke binnenstad door, doen een stukje van de Wallen en WANDELING STEENSE BOSSEN Datum: zondag 13 oktober Tijd: 9.30 uur Plaats: pompstation waterleiding (nu Delta Nuts!) aan de Van Hogendorplaan Kapel lebrug (laatste weg rechts voordat j8 Bel glë binnenkomt. Excursieleider: Edle Bogaert (01140 15430) Een oktoberwandeling In het Steense waterleiding gebied is altijd spe claal, zeker onder de leiding van Edie die steeds opnieuw nieuwe 'elementen' In dit gebied weet te ontdekken en graag hier van een ander laat meegenieten. Het felle van de zomer heeft plaatsgemaakt voor het Ingetogene van de herfst. De bomen ver 75

de Steltkluut | 1991 | | pagina 5