liezen (verloren) de kleuren maar het nieu we leven is gelukkig al weer aanwezig in de vorm van de knoppen (bladeren, bloe men in wording). Er zullen andere vogels arriveren: vogels die op najaarstrek zijn maar ook vogels die hier hun winterkwar tier zullen opslaan (wintervogels). Wat mo gen we zoal verwachten? Verschillende mezesoorten, spechten, goudhaantjes en niet te vergeten de roofvogels die rond deze tijd vaak in deze contreien opduiken. Laarzen en kijker mee! EXCURSIE LANDSCHAPSVERZORGING Op 12 oktober a. s. vindt de landelijke start plaats van het onderhoudsseizoen 1991/1992 van de kleine landschapsele menten zoals dat o.a. zijn: knotwilgen, vee drinkputten, hoogstamfruitbomen en meidoornheggen. Ter gelegenheid van deze dag wordt een excursie georgani seerd langs diverse projekten die in het verleden al eens aangepakt zijn. Het wordt een fietstocht vanuit Axei beginnend in de voormiddag. In principe zal de tocht rich ting Sleenovens en Boskreek gaan en via de Liniedijk (Dries Arendskreek!) wordt er weer koers gezet naar de 'finish' in Axel. Nadere gegevens te zijner tijd In de eerst volgende Steltkluut. Natuurlijk kunt u voor informatie hierover terecht bij Peter Maas (01150 17004) 35 JARIG JUBILEUM 28 SEPTEMBER 1991 Dit jaar viert onze vereniging haar 35 jarig bestaan. Dat gaan we vieren, met al onze leden en verdere genodigden. In de ver schillende zalen van "de Halle" in Axel maar ook met allerlei aktlviteiten bulten de deur, op het grasveld van de "Halle" en nog ver der weg. Van deze dag willen wij als na tuurbeschermingsverenlging tevens gebruik maken om al onze leden, groot en klein, kennis te laten maken met de ver schillende werkgroepen en de aktlviteiten die zij momenteel en in de toekomst (gaan) uitvoeren. Omdat het programma voor deze dag enkel nog in grote lijnen vast staan en dus nog niet tot In de finesses en het bovendien nog allemaal vrij ver in het verschiet ligt zult u in deze Steltkluut van deze feestelijke dag nog weinlng con creets aantreffen. Dat we wat gaan doen is zeker!! Wij zijn vein plan om een paar we ken voorafgaande aan deze dag bij leder lid een programma in de brievenbus te la ten rollen zodat iedereen bijtijds op de hoogte zal zijn van de aktlviteiten. Enom eerlijk te zijn (aan zichzelf kent men vele an deren) een 'geheugensteuntje' werkt in het algemeen beter dan alvast iedereen al maanden van te voren uit te nodigen. NOTEER ALVAST: ZATERDAG 28 SEPTEMBER de Halle Axei vanaf 13.00 uur Tot ziens, namens de 'feestcommissie', Vera van bavel 76

de Steltkluut | 1991 | | pagina 6