DIA-AVOND IN DE HALLE IN AXEL Datum maandag 18 november Tijd 19.30 uur Plaats Foyer, De Halle, Axel. Kleine zaal. Voor info: Jan Flagge (Tel. 01150 - 18021of Daan Schutz Tel. 01150 - 1681. Voor de pauze zal Daan enkele van zijn dia's laten zien. Na de pauze is het de beurt aan U allen. Zie de opmerking aan het begin van deze excur sie-agenda. Graag wel vooraf enig overleg. Als dit experiment redelijk slaagt, worden deze avonden ook georganiseerd in Terneuzen, Hulst en eventueel andere plaatsen (Kloosterzande, Sas van Gent LEZING LUCAS REIJNDERS Hoe kan ieder van ons een bijdrage leveren aan de vermindering van het broeikaseffect? Datum: vrijdag 29 november Plaats: gemeenschapscentrum Den Dullaert Hulst. Klimaatverandering, stijging van de zeespiegel, verdwijen van dier- en plantesoorten: slechts enkele aspecten van het 'broeikaseffect". Onze energieverslindende manier van leven zorgt ervoor dat we zoveel vervui lende stoffen in de lucht brengen dat de leefomgeving wereldwijd wordt aangetast. Lucas Reijnders, voorzitter van de Stichting "Natuur en Milieu" en hoogle raar Milieukunde aan de Universiteit van Amsterdam, is door de Milieu werkgroep Hulst/Hontenisse uitgenodigd over deze 'materie' een lezing te houden. Van zijn hand verscheen onder meer het vlot leesbare boekje met handige milieutips: "Help het milieu". Deze lezing vormt het sluitstuk van een tentoonstelling onder auspiciën van de Milieuwerkgroep en de Bibliotheek.Deze tentoonstelling loopt van 25 t/m 30 november in "Den Dullaert" te Hulst. In de expositie wordt onder meer aandacht besteed aan: de werking en toepassing van een zonneboiler, energiebesparingsmogelijkheden en er is informatie over tal van milieuaspecten. Bovendien zijn affiches te be wonderen van de Duitse grafische kunstenaar Klaus Staeck. Zowel lezing als expositie zijn gratis toegankelijk. Voor meer informatie over deze en andere aktiviteiten: Milieuwerkgroep Hulst/Hontenisse Postbus 114 4560 AC Hulst. 92

de Steltkluut | 1991 | | pagina 6