Aan de Steenovens staan mei doornhagen en hoogstamfruitbo- men centraal. Hier mag u een kleine tentoonstelling verwachten van oude fruitrassen; een demostratie sappersen; snoeitechnieken van heg en fruitbomen. Ook zal er ou derwets fruit te koop zijn Aan de Pouckedijk wordt er een bestaande oude veedrinkput uitgemodderd. De sterk verlande put is aan een op knapbeurt toe, met een hydrauli sche kraan wordt voorzichtig de blubber verwijderd, zonder echter de oude kleilaag te beschadigen. Op het kruidenteeltbedrijf "Marleen kruiden" tenslotte kunt u zien hoe op kleine schaal een biologische wa terzuivering kan worden opgezet. Bij iedere lokatie zullen informatie stands aanwezig zijn. U BENT DUS WELKOM: 1. Om 10.00 uur aan de Bosch kreek, voor de officiële opening. 2. De gehele dag aan de Bosch kreek om daadwerkelijk aan het pro- jekt mee te werken. Voor koffie en soep wordt gezorgd, (onnodig te zeggen dat dit onze sterke voorkeur heeft!!) 3. De gehele dag aan de Bosch kreek en overige lokaties om eens een kijkje te komen nemenzien hoe er geknot wordt, hoe musters ge bonden worden, hoe jiryzagen ge slepen moeten worden, hoe er met modder "gesmeten" wordt of om eens te proeven van allerlei ouder wetse, bijna vergeten appel- en pe rerassen. 4. Om 13.30 uur kunt u aansluiten bij een fietstocht vanuit Axel, waar bij alle genoemde lokaties en meer worden bezocht. Afstand 10 km, vertrek vanaf café "Sonnehoek", Oranjestraat 11 te Axel. U kunt deze fietstocht ook op eigen gelegenheid fietsen. In genoemd café kunt u een complete routebeschrijving afha len. Een uitgebreid programma dus, veel te zien, veel te doen, veel infor matieVEEL MENSEN Nadere informatie: Peter Maas: 01150-17004 1. Centrale lokatie: Oude Zeedijk knotwilgen snoeien en oeverbe schoeiing aanbrengen. 2. Pouckedijk uitmodderen vee drinkput. 3. Steenovens meidoornheg en fruittentoonstelling 4. Marleenkruiden biologische wa terzuivering 5. Axel 13.30 startpunt fietstocht. 95

de Steltkluut | 1991 | | pagina 9