JUBILEUMDAG"DE STELTKLUUT" 5 oktober 1991 HET HERHALEN WAARD IMPRESSIE VAN EEN GESLAAGDE DAG De viering van ons 35-jarig jubileum op 5 oktober j.l mag een succes worden ge noemd. Bijna 200 enthousiaste bezoekers kwamen een kijkje nemen in "De Halle" in Axel. Alle werkgroepen hebben zich zeer aktief gepresenteerd, om onze leden en eventueel aspirant leden een indruk te ge ven van hun werkzaamheden. De planolo gie groep toonde een zwartboek van wat er de laatste jaren is misgegeaan in onze re gio. De vogelwerkgroep slaagde erin om met natuurgetrouw materiaal te laten zien hoe je roofvogels kunt huisvesten. Ter on dersteuning werden videobeelden ver toond. De mensen van de insektenwerkgroep hadden waarnemingsgegevens meege bracht van welke vlinder waar voorkomt, maar de aandacht van vele omstanders ging uit naar de zeer zeldzame vlinder "de windepijlstaart" die afgelopen zomer zo veelvuldig in Zeeuws-Vlaanderen is gesig naleerd. Visueel werd dit benadrukt aan de hand van een statistiekje van zijn aanwe zigheid de afgelopen vijf jaar. Aansluitend kon men kennis maken met de plantenwerkgroep, die met diverse vers verzamelde planten, bloemen en grassen, die in onze streek in veld en wegberm voor komen, de aandacht trokken. De bomen- werkgroep. Een fotoserie van bekende tot minder bekende voorkomende bomen- soorten. Heel attractief was het kijken naar organismen op boomschors en bladeren via een microscoop. De knotgroep. Dit zijn vaste vrijwilligers die de afgelopen 20 jaar veel werk hebben verzet in Zeeuws-Vlaan deren t.b.v. het behoud van de knotwilg, het opzetten van natuurlijke oeverbeschermin gen en informatie verstrekken over de in richting van veedrinkputten. Ook voor hen terecht een jubileum-dag. Dit werd gevierd met praktische en sportieve aktiviteiten, zoals kruiwagenracen, boom- stamzagen en een demonstratie werken met de zeis. Onder deskundige leiding kon den liefhebbers aktief deelnemen aan de excursies "vogels kijken en bomen herken nen". Behalve de presentatie van werkzaamhe den van alle werkgroepen, was er voor jong en oud een poppenkast. Voor alle basis scholen van Axel een tekenwedstrijd uitge schreven. De tekeningen waren door de hele zaal opgehangen en later op de dag werden de prijswinnaars bekend gemaakt. Vele bezoekers hebben de doorlopende dia-serie (met uitleg) van de insekten- en vogelwerkgroep bezocht. Dit was werkelijk een topper. Opvallende was de grote be langstelling 's avonds voor het koud buffet en de dia-serie die in première ging. De dia serie is gemaakt mede n.a.v. de nieuwe uit gave van het fietsboekje voor Oost-Zeeuws-Vlaanderen met informatie over cultuur, flora en fauna. Wat betekent nu een 35-jarig jubileum voor een natuurbeschermingsvereniging als "De Steltkluut" Bij een natuurbeschermingsvereniging staan het belang van behoud en ontwikke ling van natuur en landschap voorop. 113

de Steltkluut | 1991 | | pagina 11