C*ERM«, ^LTtO^ A O Een Milieu Educatief Centrum in Zeeuws-Vlaanderen. schapsbescherming. Het MEC wordt een aanspreekpunt voor regionale natuur mi lieu organisaties. En verderde Steltkluuteen vogelsoort die niet van deze streek is, maar hoofdzakelijk van rond de Middellandse Zee, en in Ne derland als zomergast verblijft, maar ook De Steltkluut een vereniging met ca. 500 leden en ca 20 jeugdleden; aktief bezig zo als u op deze pagina's heeft kunnen lezen. Neem eens kontakt met ons op en laat we ten hoe U bij wil/kunt dragen aan het be houd van de natuur in Oost-Zeeuws- Vlaanderen Vera van Bavel, secretaris z Onlangs hebben een aantal organisaties, die actief zijn op het gebied van Natuur Milieu, de krachten gebundeld om hier in Zeeuws-Vlaanderen een Milieu Educatief Centrum van de grond te tillen. Een van die organisaties is "De Steltkluut" en het zal U duidelijk zijn, dat het bestuur daar een be paald doel mee voor ogen heeft. In het hierna volgende wil ik proberen deze doelstelling en de relatie van het "MEC Z- VI." tot "De Steltkluut" in het kort weer te ge ven. 5 oktober j.l. heeft de Natuurbeschermings vereniging haar 35-jarig jubileum gevierd. Deze 35 jaar is een periode geweest die gekenmerkt werd door persoonlijke inzet en een ontwikkeling van "vogelwachter" tot "natuurbeschermer". De confrontatie met de ontelbare bedreigingen voor de vogels heeft ons, graag of niet, in een steeds rui mere context geplaatst. De lijn van Vogel- wacht(er) naar biotoop- beschermer en natuurbouwer spreekt voor zich. Een blik op het verleden van onze vereniging leert al snel waar alle organisaties, die uitslui tend steunen op de vrijwillige inzet van per sonen, mank aan gaan; n.l. continuïteit en structuur. En laten we eerlijk zijn, er is in het verleden een enorme hoeveelheid werk verzet. Dat vraagt ontzettend veel tijd en energie. Toch moeten we vaststellen dat we op verschil lende terreinen tekort schieten, omdat ons de tijd en menskracht ontbreekt. Eén van die terreinen is de natuur en mi lieueducatie. Natuur en milieu heeft een enorme potentie. Als natuur- en milieuorga nisaties wensen wij te investeren in gedrag, normen en waarden, om zodoende de toe komst leefbaar te maken en te houden. Waarbij wij ook de overtuiging hebben dat dit voor de samenleving betaalbaar is, i.t.t. het voortdurende zuiveren, opruimen en opslaan van allerlei verontreinigende stof fen. De vraag uit de samenleving is er. Als vrij willigersorganisatie hebben we geen af- 115

de Steltkluut | 1991 | | pagina 13