Kort geleden werd er opnieuw beheers- werk uitgevoerd. Het is op zich positief dat de Gemeente Hontenisse aandacht aan het bosje besteedt. De aanplant van jonge Eiken, Beuken en Kleinbladige linden kan gewaardeerd worden. Ook dat de Vlieren werden teruggezet i.v.m. de lichtbehoefte van de Stinzenplanten is goed bedoeld. Maar de erg rigoreuze aanpak van dit be heer heeft een nadelige invloed op de na tuurwaarden. Een oude stervende Beuk werd omgezaagd, alle Vlieren en veel jon ge Esdoorns werden verwijderd. En jawel hoor, al het takhout werd netjes opgeruimd en versnipperd. De hier en daar dikke laag houtsnippers kan erg nadelig zijn voor de kleinere soorten stinzenplanten. Het ko mend voorjaar zal blijken hoeveel van de stinzenplantjes door de houtsnippers heen kunnen groeien. Er is in "De Steltkluut" en vele andere bla den, al veel geschreven over natuurlijke processen en bv. de functie van stervend en dood hout. Het is jammer dat in de prak tijk steeds maar blijkt dat men stervende bomen liefst zo snel mogelijk omzaagt. He laas voor al de zeldzame en mooie plant jes en diertjes. Maar we hebben nu tenminste weer een "net" wandelpark. De hierboven beschreven kritiek hebben we met de Gemeente Hontenisse bespro ken. Afgesproken is dat De Steltkluut in de toekomst meer betrokken zal worden bij dit soort groenbeleid. Tot slot mag ik u mis schien uitnodigen om eens een bezoek te brengen aan dit gebiedje. Als deze Stelt kluut uitkomt staan de Stinzenplanten waarschijnlijk al in volle bloei en kunt u ge nieten van het mooie dat het bosje nog rest Luciën Calle. De tekeningen bij dit artikel zijn gemaakt door Angelique Boonman uit Temeuzen b 10

de Steltkluut | 1992 | | pagina 10