DE PECUNIA STELTKLUTIS IN 1992. Dia-lezing door Rini van Meurs. Van de penningmeester. Datum: vrijdag 10 april om 19.30 uur. Plaats: Hof van Vlaanderen te Hulst. Het Hof van Vlaanderen ligt in de nabijheid van par keerplaats 's Gravenhofplein. De Steltkluut en dan met name Luciën Calle heeft niemand minder dan Rini van Meurs bereid gevonden een dia-lezing te verzorgen. Laatstgenoemde behoort tot het puikje van de Nederlandse (vogel-)fotografen. Publiceert veelvuldig in bekende tijdschriften zoals Grasduinen. Hij zwerft zowat de hele wereld rond om met name vogels te fotograferen. Rooster deze avond dan ook alvast maar vrij. U zult er zeker geen spijt van krijgen. Voor de pauze zul len dia's vertoond worden van Europa, na de pauze maken we een echte wereldreis. Ko men dus! Mocht U denken: "Is dat een plant of een dier?" help ik U snel uit de droom; de pecunia zijn de "centen" van de vereniging. Zoals U gezien hebt, is de acceptgiro voor de kontributie-betaling dit keer niet in, maar bo venop de Steltkluut meegestuurd. Vorig jaar was er zelfs in augustus nog een zeer aan zienlijk deel (bijna 25%) van de leden, die hun kontributie nog niet betaald hadden. Mogelijk door het zoekraken van het giro-formulier? Bovendien is voor Uw gemak Uw bank- of girorekeningnummer reeds ingevuld, voor zover dit bekend was. Al met al hope lijk voldoende comfort om dit jaar tijdig te betalen?? Het bedrag vermeld op het formulier is Uw minimum-kontributie. Iets meer is natuurlijk al tijd welkom. Wilt U fouten of wijzigingen zo spoedig mogelijk laten weten. Verder een speciaal verzoek aan onze Belgische leden: Stuur bij voorkeur een volledig ingevulde en ondertekende Eurocheque aan onderstaand adres. Daarom ontvangen de Belgische leden geen acceptgiro. Per postwissel betalen of een internationale giro-over schrijving brengen voor U of voor de vereniging hoge kosten met zich mee: Nagenoeg de helft verdwijnt naar de bank. Sommigen betaalden reeds, daan/oor bedankt. Dan een heel ander punt. Zoals U mogelijk weet beschikt de vereniging al een aantal ja ren over een bedrag, speciaal opzij gezet om een projekt van grotere omvang mee uit te voeren, zodra zich dit voordoet. Hiervan werd jaarlijks een vrij behoorlijk bedrag aan ren te ontvangen. Dit jaar is voor het vastzetten van dit bedrag van spaarbank veranderd. Ter wijl tevens het rente-percentage behoorlijk verbeterde (tot 7,75%) leek het ons als natuur- en milieubeweging beter dit bedrag te beleggen bij de A.S.N., de Algemene Spaarbank voer Nederland. Deze bank belegt principieel in milieu-vriendelijke en Derde wereld-vriendelijke aktiviteiten. Als Steltkluut dragen we daar een klein steentje aan bij. Jan Flagge Josef Haydnstraat 4 4536 BV Terneuzen Tel 01150-18021 3

de Steltkluut | 1992 | | pagina 3