WERKEN OP DE HOOGE PLATEN VRIJWILLIGERS GEVRAAGD!!! 15 februari, 29 februari, 14 maart, 28 maart, 11 april en 25 april. De knotgroep van de Steltkluut heeft nog steeds dringend nieuwe vrijwilligers nodig. Mee helpen aan instandhouding van het Oost-Zeeuwsvlaamse landschap kan door iedereen met een klein beetje handigheid gedaan worden. Leeftijd toch bij voorkeur boven 12 jaar. Een of meerdere zaterdagen mee gaan werken in de buitenlucht, soms ook wel eens in de frisse vrieskou, het is voor iedereen mogelijk. Aanmeldingen bij Peter Maas, Burg. Geillstraat 42, Terneuzen. Tel. 01150-17004 of bij een van de bestuursleden. Mocht vervoer een probleem zijn, dan is daarvoor altijd wel een oplossing te bedenken. Data waarop in het lopend seizoen gewerkt wordt zijn: De laatste 2 data zijn niet helemaal zeker i.v.m. het mogelijk al aangebroken groeisei zoen van de bomen. Mis je belangstelling uitgaat naar werken in de buitenlucht en in belang van natuur en landschap, dan is er van maart tot augustus een mogelijkheid kennis te maken met het werk van de Stichting Het Zeeuwse Landschap en wel op de Hooge Platen. Met behulp van stuifschermen wordt een kunstwerk aangelegd en het vliegende zand zorgt voor de opbouw van lage duintjes. Deze duintjes worden in de loop van mei bevolkt door honderden Visdiefjes, Grote sterns en Dwergsterns. Voor deze soorten is de Hooge Platen zelfs een van de laatste broedplaatsen in Nederland. Het ruige terreinwerk vindt plaats op zaterdag 28 maart en zaterdag 25 april a.s. We ver trekken op beide dagen per boot, de "Tadorna", voorzien van verbindingsapparatuuer, om 09.30 uur uit de Handelshaven in Breskens en zijn er ongeveer 16.00 uur terug. Laarzen en winddichte kleding zijn onmisbaar, net zoals eigen eten en drinken. Voor hen die meer van het gezapige werk houden, is er met name wat te doen van mei tot augustus, leder weekend kun je als vrijwilliger, in gezelschap van een Zeeuws-Land schapmedewerker, toezien op de rust in de vogelkolonies. Afhankelijk van de weersom standigheden dobberen we voor kortere of langere tijd op het anker voor de plaat en, voor het geval we moeten optreden tegen een rustverstoorder, is er een kleine rubber boot met buitenboordmotor "stand-by". Lijkt het je wat? Vul dan op bijgesloten lijst je voorkeursdata in (plus tweede keus) en stuur deze op naar onderstaand adres. Specifieke vogelkennis is wel makkelijk, maar is niet vereist. Voor meer inlichtingen kun je kontakt opnemen met J. Flagge, Josef Haydnstraat 4, 4536 BV Terneuzen, tel.01150-18021 of met ondergete kende. R. Beijersbergen J.F. de Millianostraat 28 4511 HM BRESKENS Tel. 01172 -1809. 4

de Steltkluut | 1992 | | pagina 4