Vendelen op het Groot Eiland uwtrappen Hemelvaartsdag 28 mei 1992 fS) Rinie van Meurs Wereldreiziger als gast binnen onze vereniging. F laats "De Halle" te Axel, )atum zondag 24 mei 1992 Ijd 08.00 uur Maats Luntershoek. ïxk.leider: Jan Lievens (Tel.01140-14820) )eze excursie vindt eveneens plaats in het kader van de viering 750 jaar Vier Ambach- er Voor details zie exkursierooster in Stettkluut 92-1 )atum 28 mei 1992 rijd 04.30 uur 5laats Parking De sterre, Clinge Ef<k. leiders: Edie Bogaert en Peter Maas Een oude gewoonte binnen de Steltkluut is op Hemelvaartsdag extra vroeg uit de veren e komen om de vogelzang te beluisteren en te genieten van dit gratis concert. Inderdaad s hall vijf s morgens voor de meesten van ons het tijdstip om zich nog eens lekker om te Jraaien en verder te pitten. Voor de vogels evenwel begint de dag dan en dat willen zij graag laten horen. Elk jaar opnieuw is dit een fantastische ervaring. Nauwelijks een ge luid van menselijke activiteiten, alles is stil en dan komen de verdragende geluiden van merels, lijsters, roodborst, winterkoning. We gaan ze hier niet allemaal opnoemen Daar voor hebben we de deskundigen die deze excursie zullen leiden. Uiteraard zullen zij tij dens deze dauwtrap ook voor tal van andere boeiende en bloeiende zaken de aandacht vragen want daar leent de omgeving waar wij dit jaar naar toe gaan zich zeker voor. Het landschap achter de Sterre is erg aantrekkelijk door de vele variaties: naaldbos, loofbos, akkerland en niet te vergeten -verscholen tussen de bossen- de Clingse Weelkes en de 'Witte Bergen'. D 1 wandeling duurt zo'n twee uur maar dat is nog niet alles wantu wordt voor uw moei te 'beloond' in de vorm van verse koffie en heerlijke broodjes. In samenwerking met en dankzij de bereidwillige medewerking van de personeelsvereniging van de Sterre kunnen we na afloop gezellig ontbijten op de kinderboerderij. Voor het bedrag hoeft u het zeker niet te laten: wij vragen een (minimale) bijdrage van 5,- per persoon. In verband met de organisatie van een en ander is het wenselijk dat wij een globale schatting hebben van het aantal personen dat komt. Indien mogelijk wilt u dit dan even tijdig laten weten! Dus niet wachten tot de laatste avond! Voor opgave/inlichtingen even bellen naar Cyriel Smet (01140-11625) of Jan Flagge (01150-18021). Op vrijdag 10 april 1992 komt RINIE VAN MEURS naar Zeeuws Vlaanderen. Tijd: 19.30 uur Als bestuur van "De Steltkluut" nodigen wij onze leden uit voor een dia-presentatie die verzorgd wordt door niemand minder dan Rinie van Meurs. Rinie is van beroep natuurfotograaf en is reisleider v.w.b. natuurexpeditiess naar voorna melijk het Noord- en Zuidpoolgebied. Hij geniet een snelgroeiende bekendheid vanwege zijn schitterende natuuropnames die uitgegeven worden als prentbriefkaart. 27

de Steltkluut | 1992 | | pagina 3