ji)E PLANOLOGIE-WERKGROEP NODIGT U UIT! E PLANOLOGIE-WERKGROEP ZOEKT. RUBRIEK VELDWAARNEMINGEN GEWIJZIGD. 29 lestemmingsplannen, ontgrondingsvergunningen, natuurbeleidsplan, ruilverkavelingen ei ga zo maar even door, het wordt allemaal binnen de planologie-werkgroep bekeken. !eker wanneer we vermoeden dat er natuur- of landschapswaarden mee gemoeid zijn. f^et andere woorden: Binnen de planologie-werkgroep gebeurt het! Dus wie nu echt eens sts wil doen voor onze natuur, die legt zijn verrekijker of loupe in de kast en verruilt dit ö'oor het notitieblok, pen en een paar kilo doorzettingsvermogen. (omt U eens vrijblijvend meeluisteren op een van de komende vergaderingen van de pla- ologie-werkgroep. U BENT WELKOM. ïïsta voor 1992: 28 april 2 juni 28 julil 22 september 10 november 22 december Voor alle bijeenkomsten geldt: aanvang 20.00 uur plaats: Walstraat 7 Terneuzen. Voor meer inlichtingen: Peter Maas, Burg. Geillstr. 42, 4531 EC, Terneuzen. )at U pen en papier mee moest nemen, had U wellicht al gelezen. Maar nu zoeken we >ck nog eens iemand die daar iets mee kan doen! Het sekretariaat verzorgen b.v., waar- >ij we dan denken aan het schrijven van de notulen van de vergadering en deze rond te .turen aan de leden van de planologie-werkgroep. Wie pakt deze werkhandschoen op? nformatie bij Peter Maas, tel. 01150 -17004. De afgelopen jaren heeft Wim Wisse met plezier de vekJwaamemingenrubriek (kortweg /.w.r.) voor de Steltkluut bijgehouden. Een groot probleem voor hem is altijd geweest dat slechts een tiental vogelaars hun waarnemingen aan hem doorzonden. Derhalve kreeg je Tooit een volledig overzicht van wat en hoeveel er nu eigenlijk van een bepaalde soort in je regio was waargenomen. Ik wil er nu naar streven om meer mensen bij de v.w.r. te be llekken en hierdoor een meer volledig overzicht te krijgen. Wat is nu de bedoeling? Het ligt in mijn bedoeling om 3 maal per jaar een overzicht van de interessantse, dus niet persé zeldzaamste, waarnemingen in de Steltkluut te publice ren. Het is dan wel de bedoeling dat de waarnemers hun waarnemingen ook 3 maal per jaar aan mij toesturen. Te denken valt daarbij aan: winterperiode (nov. t/m maart), voor- jaars- en zomerperiode (april t/m juli) en de najaarsperiode (augustus t/m oktober). Iede re periode heeft haar specifieke vogelsoorten en concentraties. Aankomst Zomervogels en Wintervogels worden vanaf dit jaar ook in de rubriek gevoegd. Het ligt in de bedoeling om van de Aankomst Zomervogels 1990/91 nog een verslag te publiceren en daaropvolgend een totaaloverzicht van deze rubriek van de afgelopen 11 jaar. Ik hoop dat de v.w.r.-rubriek bij meer mensen zal aanslaan wanneer deze methode wordt toegepast. Tenslotte wilde ik via deze weg Wim Wisse bedanken voor het enorme zoek- en typew- werk dat hij de in de afgelopen jaren voor de Steltkluut heeft gedaan m.b.t deze rubriek. A! uw waarnemingen zijn vanaf heden van harte welkom op het volgende adres: M A. Capelk), Amstelstraat 6 4535 CG Terneuzen tel. 01150-96833

de Steltkluut | 1992 | | pagina 5