Verslag werkgroepen. Elke werkgroep stelt de aanwezigen op de hoogte van de aktivi- 3 ten zoals die het afgelopen jaar hebben plaats gevonden en/of het komend jaar zullen iaats vinden. 'anologiewerkgroep: -inventarisatie aantastingen buitengebied wat uiteindelijk geconcre- iseerd zal worden in een te verschijnen zwartboek. in april '92 verschijnt het rapport van de werkgroep gebiedsgerichte benadering (Kanaal- :one). De Steltkluut zal dit uitgebreid bestuderen en becommentariën. Kgelwerkgroep: -vogeltellingen; jaarlijkse ganzen- en watervogeltellingen, inventarisa- ies in Saeftinghe. Er werd/wordt medewerking verleend aan de SOVON-aktiviteiten zo- ils het Broedvogel Monitoring Projekt. De vogeltellingen zijn met name belangrijk bij het jpstellen van beheersplannen voor bepaalde gebieden, bijvoorbeeld het Groot Eiland, en jij allerlei zaken met betrekking tot de jacht in bepaalde gebieden zoals Saeftinghe. Bo re ndien participeert de Vogetwerkgroep in een ruilverkavelingscommissie. ixlschapsonderhoud; -onderhoud/beheer hoogstamboomgaarden en knotten van wil- |n. 3omenwerkgroep: -aandacht voor iepeziekte -diverse excursies -verschijning van het rap- uort 'Parasitaire organismen op bomen en struiken', -aanleg van een kaart met daarop de Verdwenen waardevolle bomen en de bomen die bedreigd worden, -akties ter behoud Van bomen/boomgroepen b.v. beuken te Hulst (stadhuis en HEMA) en Zilverlinden op het 'lerrein van het voormalig klooster te Hulst. P antenwerkgroep: -medewewrking aan FLORON projekt. Deze werkgroep is dringend op zoek naar 'nieuw bloed'. Ir sektenwerkgroep: -aandacht voor trekvlinders, libellen en zweefvliegen. Jeugdgroep: het jeugdblad 't Stekkertje' is na een jaar afwezigheid weer verschenen. Maandelijks zal e iets voor de jeugdleden georganiseerd worden: excursie, lezing of een werkdag. Eddie Taelman wijst de Bomenwerkgroep op het feit dat de bomen achter de Hulster apo theek dreigen te verdwijnen omdat de nieuwe eigenaar de tuin wil gebruiken als parkeerterrein. 5. Begroting 1992. Op vragen vanuit de zaal verschaft de penningmeester verduidelijkin- g i. Zo zijn de contributieinkomsten hoger begroot door de gelukkige combinatie van meer leden en minder wanbetalers. C. van der Hooft maakt het bestuur attent op het An jerfonds als subsidiegever voor de aanschaf van materialen. Hij vindt bovendien dat het b dget voor excursies te weinig financiële ruimte biedt om eens een busexcursie te orga- niseren. 6 Rondvraag. Eddie Taelman vraagt naar de mogelijkheden die er zijn om gewonde vo gels die niet meer terug de natuur in kunnen ergens 'onderdak te verschaffen'. Vaak wor- en deze vogels afgemaakt. Het bestuur antwoordt dat een en ander niet eenvoudig is omdat de 'vogelcentra' meestal op dit gebied al vol zitten. Sluiting. Onder dank voor ieders inbreng sluit de voorzitter de vergadering. Het na-pauze programma stond in het teken van de kreken. Twee Belgische 'collega's, j Aarc Boone en Ludo Goossen vertoonden dia's over het Vlaamse Krekengebied. De heer Stouten kwam namens de waterschappen een en ander vertellen over de werking en de funkties van de schappen. Hij deed de vereniging een tweetal suggesties aan de tand: bestuursdeelname in de toekomstige waterschapsbesturen en de oprichting van een stichting die het beheer van kleine natuurgebiedjes coördineert. Cyriel Smet, notulist 31

de Steltkluut | 1992 | | pagina 7