I JEUGDGROEP OP KAMP! PENNINGMEESTER ZOEKT BELGISCHE KASSIER (M/V) Wie is er bereid dit te doen? Kontributiebetaling in het Europa van 1992. Als je de politiek zou moeten geloven, kennen we binnen enkele jaren in Europa gee grenzen meer. Geen douane meer, vrij reizen overal, misschien nog wel eens betalen i ECU'S in plaats van guldens, franken, marken, ponden enz. De dagelijkse praktijk, met twee benen op de grond dus, is toch wel een klein beetje ander! Ik bedoel hier met name de perikelen voor de Steltkluut i.v.m. de kontributie van onz Belgische leden. Maar als je ziet wat voor grenzen de banken optrekken als het ovcH internationale betalingen gaat, sla je echt steil achterover. Kosten die bijna het kontributie bedrag beginnen te naderen (momenteel 11,-van de 20,-, met de mededeling dat deze nq J zullen stijgen) en het doorvoeren van extra inkassokosten voor het verwerken van accep giro's, het zijn allemaal voor de banken doodnormale zaken. Zelfs het openen van eei i bankrekening in Belgie, op naam van de Steltkluut, wordt praktisch onmogelijk gemaak Dan moet de Steltkluut zich eerst notarieel in Belgie als vereniging laten inschrijven, ander blijft het ook in België een buitenlandse rekening. De kosten voor dit alles zijn bijna 2 kee de totale kontributie-opbrengstü! Daarom het volgende verzoek: Wil een van de Belgische leden zich beschikbaar stellen il centraal punt, waarheen alle Belgische leden hun kontributie kunnen overmaken. Het is nie de bedoeling dat er kontant betaald wordt, maar iedereen betaalt dan aan een centraal adre per bankoverschrijving naar een rekening, die op naam van een Belg staat. Zodoende blijve dit dan Belgische binnenlandse betalingen. De beheerder van deze centrale rekening reken dan een of twee keer per jaar af met de penningmeester. Graag kontakt opnemen met ondergetekende. Jan Flagge penningmeester Steltkluut) Josef Haydnstraat 4 4536 BV Temeuzen Nederland Tel. 0031 1150 18021. door Vera van Bavel. Onze jeugdgroep blijft aan de weg timmeren! Onder het motto: "Ze zijn er wel, maar je ziet ze niet" heeft de jeugdgroep van de Steltkluut 11 en 12 juli jongstleden een zoogdierenkamp gehouden. Het kamp heeft plaatsgevonden! op het terrein van G. Calon, gelegen aan de Middenweg tussen Hoek en de Braakman. 'H voor kinderen (maar ook voor volwassenen!) aantrekkelijke terrein met een variëteit aan biotoopjes en geheimzinnige plekjes, bood een uitstekend uitgangspunt voor dit educatieve kamp. Met behulp van 'life-traps' werd voor de kinderen een tipje opgelicht van de sluier waarin het nachtelijke dierenleven zich doorgaans bevindt. Na een korte instructie over het hoe en waarom van de valletjes werden deze vlak voor het invallen van de duistemis op scherp gezet. Om de dieren een zo groot mogelijke overlevingskans te bieden, moet de tijd tussen het op scherp zetten en controleren zo kort mogelijk zijn. 78

de Steltkluut | 1992 | | pagina 6