Nationale Vrije Vogeldag! Wanneer? zaterdag 10 oktober jpae Mee en Win een Verrekijker! pktober vogeltrekmaand Hoe doe je mee? Bel dan naar 't Stekkertje, 01159 -1973. (Mark Ploegaert) door Mark Ploegaert. C zaterdag 10 oktober zijn overal in het land Vrije Vogelpunten. Vanuit deze punten wor- ■en er speciaal voor jongeren vogeltochten georganiseerd 110. Zeeuwsch Vlaanderen organiseert de Jeugdgroep t Stekkertje in samenwerking [net Vogelbescherming Nederland 4 tochten zie excursieroosterSamen met andere 3 geren ga je spannende avonturen meemaken. We gaan spieden en speuren naar vo leis. Dat is het thema van deze dag. 1 Oktober is daarvoor een zeer geschikte maand. De vogeltrek bereikt dan z'n top. Roofvo- hels wachten het juiste moment af om massaal naar het zuiden te trekken. De eerste gan- hen en eenden zijn alweer uit het noorden gearriveerd. En vergeet vooral niet te kijken naar de groepjes lijsters. Het is namelijk de periode waarin je een bef lijster kunt tegenko men. En met heel veel geluk trekt een groep kraanvogels over jouw Vrije Vogelpunt! Nederland: Vogelland! Mensen uit de hele wereld komen naar Nederland om hier vogels Ie kijken. Vreemd is dat niet. Er zijn hier veel verschillende soorten natuurgebied. Elk ge- biad heeft weer zijn eigen vogelsoorten. In elk seizoen weer andere vogels Sommige vogels zijn het hele jaar in Nederland Zulke vogels noem je standvogels. Vogels die alleen in de zomer hier zijn noemen we zomer gasten. Zwaluwen zijn daarvan de bekendste Veel van onze vogels zijn in de winter in het zuiden te vinden. Zwaluwen gaan zelfs helemaal naar Zuid-Afrika. Onder de wintergasten zijn de ganzen het bekendst. Maar ook veel eenden en zwanen komen juist in die tijd naar ons land.Bij het spieden en speuren naar vogels moet je met da seizoenen rekening houden. Ir de maand oktober is de vogeltrek op zijn hoogtepunt, vandaar dat we de Nationale Vrije Vogeldag juist in deze maand houden 1. Kies uit het excursierooster een vogeltocht. 2 Bel het telefoonnummer om je op te geven. 3. Als je je opgeeft krijg je nadere informatie. 4. Zorg dat je op tijd klaar staat. Ben je te laat dan is de excursie weg; er wordt met op je cewacht. 5. Heb je nog vragen? Doe mee met de Vogeltelling,Win een Verrekijker! ijdens de vogeltochten worden er ook tellingen uitgevoerd. Ook jij kan meedoen. De be- 93

de Steltkluut | 1992 | | pagina 5