Bel 01140 -14224 (Vera van Bavel) en vraag om een telformulier. BIJGESLOTEN doeling is dat je een uur lang alle vogels opschrijft die je ziet en hoeveel je er ziet. Dit moet je noteren op een speciaal telformulier, dat je krijgt van je gids Ook vragen we je om naar het gedrag te kijken. Geef het gedrag aan met behulp van de volgende afkortingen: V Vliegen (noteer ook de vliegrichting) S Slapen E Eten,voedsel zoeken Het soort natuurgebied en het weer noteer je nauwkeung, zodat je jouw resultaten later met die van andere gebieden kan vergelijken. Stuur het telformulier op naar onderstaand adres en maak kans op een verrekijker.Je kunt niet mee op Excursie?Wat moet je doen: Dit krijg je zo snel mogelijk toegestuurd. Ga naar een leuk natuurgebied bij jou in de buurt. Gedurende een uur hou je bij welke vogels je ziet en wat die vogels doen. Vul daai bij het formulier in en stuur dat naar: Vrije Vogels Driebergseweg 16C 3708 JB Zeist Stuur het formulier op voor 1 november 1992 en maak kans op een schitterende verrekij ker! Help De Kamsalamander verzuipt De Stichting Landschapsverzorging Zeeland heeft deze zomer een folder gepresenteerd over de Kamsalamander, oftewel de Grote Watersalamander. Gebleken is dat er in Oost Zeeuws-Vlaanderen in enkele kerngebieden bog belangrijke restpopulaties aanwezig zijn. Het betreft de omgeving Axel, Zaamslagveer en Hulst. Vorig jaar al werd een aktieplan gelanceerd om de Kamsalamander voor de regio te be houden. Er zullen vele nieuwe waterputten gegraven moeten worden. SLZ heeft daartoe een extra subsidie ontvangen van de Stichting Doen (Postcode-loterij). De folder, welke nu gepresenteerd is, heeft vooral een wervend karakter en hoopt mensen te interesseren die mogelijkheden hebben om iets voor dit zeldzame dier te doen. Praktische ideen met vooral veel aandacht voor het landbiotoop moeten voor iedereen die wat ruimte heeft bruikbare suggesties opleveren. Woont U in een van de kerngebieden en heeft U wat ruimte om speciaal voor de Kamsa lamander in te richten, leest U deze folder dan eens goed en ga aan de slag! Voor meer informatie kunt U steeds bij SLZ terecht: 01100 - 30936. Overigens zou men al graag op de hoogte gehouden worden van alle waarnemingen van de Kamsalaman der. Geeft U ze even door. Peter Maas Tel. 01150 - 17004. 94

de Steltkluut | 1992 | | pagina 6