WERKDAG IN HET LANDSCHAP In Koewacht gaat het allemaal gebeuren! Vanaf half tien op 31/10 wordt u verwacht op de Koewacht WERKHANDSCHOENEN Dus: 31 oktober aanvang 09.30 uur Kloosterstraat, Koewacht oor al die mensen die er moeite mee hebben om hun handen eens vuil te maken, heb ben we iets speciaals bedacht: e mensen die daar wat minder moeite mee hebben, worden evenzogoed verwacht. We ebben nog vele oude, versleten werkhandschoenen liggen met gaten in de wijsvinger, middelvinger of duim al naar gelang uw persoonlijke voorkeur. Laat gerust uw verrekijker thuis, want door het lawaai van piepende zagen, slurpende laarzen, maar vooral steunende en kreunende mensen zijn al die vogels toch al lang ge vlogen. Uw fototoestel mag mee, want niet alleen is het hier een prachtig stuk natuur (er wordt gefluisterd: "Het mooiste van Zeeuws-Vlaanderen.maar vooral ook de aanblik an al die mensen die daadwerkelijk hun steentje bijdragen aan natuur en landschapson- derhoud geven keer op keer mooie, unieke danwel ludieke plaatjes. Wat gaan we doen? Het betreft hier een stuk Elzenhakhout, gelegen op moerassige bo dem. Eens in de zoveel jaar wordt alles afgezaagd, analoog aan b.v. de knotwilg, alleen wordt er hier vlak boven de grond gezaagd. Enkele mooie Eiken blijven netjes staan en de Elze- en Essenstobben lopen in het komend voorjaar vitaal en gezond weer uit. Het ware hout wordt weggedragen, opgeschoond en netjes op meters gezaagd. Wilt U zelf wat hout meenemen? Geen probleem, voor uw inzet hebben we graag wat hout over. LI kunt zich aansluiten bij de zagers, de kappers, de slepers of bij de korters. Wat U maar wilt. Ook kunt U meedoen met de slikkers, want de greppels tussen de hakhoutstronken moeten worden uitgediept. Allerlei materiaal is aanwezig. Het ligt te wachten op een groot aantal frisse, werklustige (het luie zomerzweet er uit!) deelnemers. Het enige dat U mee moet nemen is uw goed humeur, een stel oude leren en natuurlijk uw lunchpakket. Wij zorgen voor koffie en, tussen de middag, oor soep! /anuit de regio Terneuzen kan voor vervoer gezorgd worden. Als U hiervan gebruik wilt maken, laat u dit dan aub tijdig weten. Wilt u zomaar eens komen kijken dan bent u natuurlijk ook van harte welkom. Zie bijgaande situatie-kaartjes) Informatie bij: Johan Calle 01150 - 30693 Luciën Calle 01150 - 17416 of Peter Maas 01150 - 17004 95

de Steltkluut | 1992 | | pagina 7