HET NESTKASTEN PROJECT MEDEWERKING GEVRAAGD/OPROEP GEVRAAGD TYPISTEN M/V! Twee dingen willen we hier graag onder de aandacht brengen. Allebei heben ze te ma ken met paddestoelen. Ten eerste: waarnemingen of uitgevoerde inventarisaties naar paddestoelen graag door geven aan Luciën Calle (01150-17416). Hij zal ervoor zorgen dat de gegevens op de be- siemde plaats terecht komen. Ten tweede het volgende dus. Beloning: werkervaring, eeuwige zo niet langdurige roem en zelfgenoegzaamheid. Eigen schappen waarmee het sommigen best ver geschopt hebben. Van Paddestoelen in Zeeuws-Vlaanderen zijn er in totaal nu drie delen verschenen. De len die vaak een aanvulling en correctie zijn op het voorafgaande. Dit alles maakt het wer ken met de rapporten op zijn minst een beetje moeizaam. Bovendien bevat het eerste deel van 1982 tal van bladzijden die er ronduit lelijk uitzien. Boze tongen beweren nog steeds dat een onervaren praktikant door de slechte bedie ning van de offsetmachine hier schuldig aan is. Bovendien is er vaak getypt met een type machine welke nu op een rommelmarkt zeker geen koper meer zou vinden. Alles staat dus wel op schrift maar daar is dan ook alles mee gezegd. Het idee is dan ook gerezen m alles opnieuw uit te geven in één band, waarbij de gegevens van de drie delen in el- aar geïntegreerd zullen worden. Uiteraard zal er gewerkt worden met de computer zodat jegevens makkelijker gecorrigeerd en aangevuld kunnen worden. Omdat de auteur nog steeds druk doende is met het inventariseren van paddestoelen in Brazilië mogen en kun- len we van hem niet verlangen dat het typen van het werk binnen afzienbare tijd gebeu ren zal Vat wij dus vragen? Als er mensen zijn die aan dit projekt willen deelnemen, graag, en waarschuwing vooraf. Onderschat het werken aan zo n boekwerk niet. Veel lijsten, abellen, onnoemelijk veel cijfermateriaal, 'ontoegankelijke' wetenschappelijke namen en iat alles verspreid over honderden bladzijden. En dat alles allemaal met de grootste zorg vuldigheid en accuratesse. Uiteraard hoeft dit niet alleen te gebeuren. Te denken valt aan een groepje mensen. Een soort 'heksenkring' dus van toetsenbordzwoegers, waarvan ik ook deel zal uitmaken. Is iesondanks de onstane zin nog niet afgenomen voor dit monnikenwerk, spoed u dan niet ïaar de dichtstbijzijnde psychiater of (arbeids)therapeutisch centrum maar belt u gerust naar ondergetekende. Cyriel Smet 01140-11625. door Luciën Calle /an buitenaf is het niet altijd zo duidelijk zichtbaar, maar onze vereniging is een bruisen de club, waarin vele vrijwilligers zich op een heel positieve en actieve manier inzetten. .Veem nu het nestkasten project. Sinds zo'n maandje of drie, toen de Stichting Land schapsverzorging Zeeland een nieuwe nestkasten campagne lanceerde is er alweer veel werk verzet. Jan Asselman timmert kerkuilenkasten alsof zijn leven ervan afhangt. De productiesnelheid ligt zo hoog dat we hem met het plaatsen van die kasten maar nauwe- ijks kunnen bijhouden. Willie De Koek heeft zich gespecialiseerd in torenvalkenkasten, al is daar op dit moment wat minder vraag naar. De heer Van Altena bracht vorige week 9 97

de Steltkluut | 1992 | | pagina 9