3. Jaarrekening 1991. 4. Jaarverslag 1991. 5. Bestuursverkiezing. 6. Bestuursbeleid/-zaken. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. De kascommisie doet in de persoon van Peter Maas verslag. De 'kas' is gecontroleerd en goedgekeurd. Een drietal conclusies brengt hij als kascie lid naar voren. a. de rekening is veel groter dan de begroting 1991De voorzitter zegt dat dit vooral te naken heeft met de viering van het jubileum. b. er dient zuinigheid betracht te worden met name waar het kopie- en verzendkosten be treft. c. de post voor het verenigingsblad vormt in de totale begroting de grootste post. Hij sug gereert deze post te 'drukken' door het blad 5 keer per jaar te laten verschijnen. Verkiezing lid kascommissie. Aftredend is Marcel Capello. Adrie Hofman wordt bereid ge vonden de komende twee jaar deel uit te maken van de kascommissie. Dit wordt ongewijzigd vastgesteld en goedgekeurd. Naar aanleiding van dit jaarverslag wordt vanuit de zaal gevraagd naar een nadere speci- fikatie van de ledengroei. Jan Flagge antwoordt dat de groei met name plaats vindt in Ter- neuzen. Drie bestuursleden zijn aftredend en herkiesbaar: Mark Ploegaert, Vera van Bavel en Cy- riel Smet. De vergadering gaat unaniem akkoord met de herverkiezing van de bestuursle den. De voorzitter maakt melding van het feit dat het contact met de werkgroepen beter ver loopt. De jeugdgroep is weer aktief. Van bestuurswege krijgt de oprichting en totstandko ming van een Milieu Educatief Centrum veel aandacht. De bedoeling is per 01-01-1993 te starten met het MEC. Er worden pogingen in het werk gesteld om te komen tot de op richting van een zoogdierenwerkgroep. Mede naar aanleiding van dit agendapunt vindt Peter Maas dat het bestuur meer vertegenwoordigd dient te zijn bij verwante organisaties zoals ZMF. Er dienen meer contacten te worden gelegd ter vergorting van de naamsbe kendheid. Het bestuur vindt dit een waardevolle suggestie al moet ook vermeld worden dat de Steltkluut al participeert in diverse organisaties of overlegorganen zoals het Zee uws Landschap, NBLF, Waterschappen, SOVON en SLZ. Eddie Taelman heeft al twee jaar geleden het bestuur geattendeerd op de overlast in de vorm van crossen op de Liniedijk te Hulst. Er is toentertijd aktie ondernomen. Hij vraagt opnieuw om aktie van bestuurswege in deze. Onder dankzegging van ieders inbreng sluit de voorzitter de vergadering. Na de pauze werd een dia-klankbeeld vertoond over het onstaan, de wording en 'verwor ding' van de Zeeuwse delta. Daan Schutz besloot de avond met een diavertoning over de teloorgang van voormalige industrieën; de verlaten terreinen bieden voor een fotograaf tal van 'onverwachte' mogelijkheden. Cyriel Smet, notulist 119

de Steltkluut | 1992 | | pagina 7