3 Frieda Pillen op bovengenoemd telefoonnummer. Vertrektijd uit Oostburg ca. 06.00 uur. Aangezien via Antwerpen gereden wordt, is er enigszins een opstapmogelijkheid naar behoefte. Afspraken hierover moeten bij aanmelding worden vastgelegd. De bus rijdt via Terneuzen Zuidpolder 06.30 uur) en Hulst 06.45 uur), maar het is denkbaar dat b.v. onderweg (Hoek, Axel of Zaam- slag, Rapenburg) ook gestopt kan worden. Terug in Oostburg ca. 22.00 uur, ande re punten in Oost-Zeeuws-Vlaanderen evenredig vroeger. Bijzonderheden: per bus naar Flevoland en met name naar de Oostvaardersplas- sen. Ene werkt in Lelystad en kent Flevoland op zijn "duumpje". De Oostvaarders- plassen: een moerassige vegetatie met water en veel riet, veel Aalscholvers en diverse soorten Eenden. Een blik op het IJsselmeer toont (hopelijk) veel Eenden en Futen. Een tocht door Flevoland geeft een beeld van "Het Nieuwe Land". Op de akkers grote groepen Ganzen en als het meezit ook Kleine Zwanen. En verder roofvogels: Torenvalken, Buizerds en mogelijk ook andere jagers... De nadruk ligt op vogels, maar Eric zal zijn best doen van alles over Flevoland te vertellen. WANDELEN IN DE STEENSE BOSSEN Datum zondag 24 februari 1993 Tijd 09.30 uur Plaats Pompstation DNB, v Hogendorpweg, Kapellebrug. Dit is de laatste straat rechts, net voorde voormalige douanepost Exk.leiderEdie Bogaert (Tel. 01140-15430) Winterlandschap, winterkou, wintergasten, winterweer, winterkleren aan. Heel kort samengevat is dit de sfeer, waarin we ca. 2 uur wandelen door een van de mooiste natuurgebieden van onze streek. In deze tijd kun je optimaal genieten van b.v. het prachtige takkenstelsel van een Beuk. Groen en massief in de zomer, nu is zijn ma jestueuze kruin prachtig te zien. Als er sneeuw ligt, krijgt alles nog een veel winter- ser aanblik. Veel overwinterende vogels, maar ook al de eerste territoriumzang van onze broedvogels. Geniet van deze wandeling, maar zorg voor wel voor warme kleding. DIA-AVOND EN EXKURSIE OVER STINZENPLANTEN Data Dia-avond donderdag 4 maart 1993 Exkursie zaterdag 6 maart 1993 Tijden 4/3: 20.00 uur, 6/3: 10.00 uur. Plaatsen Dia-avond Hotel De Nijs, Kloosterzande Exkursie Wandelbosje Kloosterzande Exk.leider: Plantenwerkgroep De Steltkluut. Voor info Bellen met Marion Kindt 01150-17416 of met Jan Flagge 01150-18021 Een kombinatie van 2 aktiviteiten, belegd door onze Plantenwerkgroep. U bent uiteraard niet verplicht om aan beide aktiviteiten deel te nemen, maar het is wel zeer aan te bevelen. Op de dia-avond wordt uitgelegd wat stinzenplanten zijn, wat hun betekenis is en welke in het Wandelbosje voorkomen. En uiteraard wor den ze in detail getoond. De zaterdag wordt dan alles ter plaatse bekeken. Bij een dik pak sneeuw even tevoren informeren. Een prachtige gelegenheid om eens na der kennis te maken met de Plantenwerkgroep. Nieuwe leden zijn van harte wel kom.

de Steltkluut | 1993 | | pagina 3