KURSUS SNOEIEN VAN HOOGSTAMFRUITBOMEN WANDELEN IN DE CLINGSE BOSSEN Data vrijdagavond 12 maart 1993 en zaterdag overdag 13 maart 1993. Plaatsen Vrijdagavond: De Halle in Axel Zaterdag: Hoeve "Catharinahof" aan de Catharinastraat in de Catharinapolder (Tus sen Axel en Stoppeidijkveer) Tijden vrijdag 19.30 uur, zaterdag 09.30 uur. Leiding Stichting Landschapsverzorging Zeeland, Goes. Voor info SLZ, Goes, Foort Minnaard: 01100 - 30936. Een mogelijkheid voor bezitters van hoogstamfruitbomen om in theorie en praktijk kennis op te doen over het snoeien van deze bomen. Op vrijdagavond krijgt U in De Halle in Axel een uitleg over snoeien aan de hand van dia's en kunt U een zeer goed boekje hierover aanschaffen. Ook is er dan andere dokumentatie beschik baar. De zaterdag is de dag van de praktijk Onder deskundige leiding kunt U dan prakti sche ervaring opdoen in het snoeien van deze voor het landschap onmisbare bo men. U moet zich voor deze kursus tevoren aanmelden bij de Stichting Landschapsverzorging Zeeland in Goes. Hier kunt U ook informatie krijgen over de kosten van deze kursus. Datum zondagmorgen 28 maart 1993 Tijd 09.30 uur Plaats Verzamelen parkeerplaats Interjute, Molenstraat, Kapellebrug. Mo lenstraat is de weg van Kapellebrug naar Clinge. Exk.leider Edie Bogaert (Tel.01140 - 15430) Was de exkursie van 24 februari in wintertijd, nu kun je al van het eerste voorjaar genieten. Terugkerende vogels, die elders overwinterden. Vertrekkende wintergas- ten, die hun broedgebied elders (vaak in het hoge noorden) weer gaan opzoeken, er is van alles te zien. Een echte overgangstijd. Aan uitpuilende knoppen is te zien dat het groeiseizoen op het punt staat uit te barsten. Een tip, speciaal voor de vas te deelnemers aan deze exkursies: Let eens op de ontwikkeling van bloemknoppen en takscheuten tijdens deze exkur sie en de volgende, die op 18 april en 9 mei plaatsvinden. Duur van de wandeling, zoals gebruikelijk, ca. 2 uur. 4

de Steltkluut | 1993 | | pagina 4