stichting 'ECOLINT' Met ingang van dit nummer zal elke keer de vaste rubriek Van de bestuurstafel te lezen zijn Over zaken die momenteel binnen het bestuur spelen of zullen gaan spelen (Red.) Van de bestuurstafel. De afgelopen maanden heeft het bestuur zich gebogen over het beleid, dat we in de komende periode willen gaan voeren Op het gebied van de vereniging zelf den ken we dat het goed is om de basis te verbreden door middel van ledenwerving Speciaal aandacht moet er dan zijn voor de werving van jeugdleden Wanneer er meer leden zijn is de kans groter dat er mensen tussen zitten die aktief willen gaan meedoen in de werkgroepen BEZOEK EENS EEN WERKGROEPSAKTIVITEIT Het contact tussen de leden onderling en tussen leden en bestuur kan verbeterd worden door meer aktiviteiten in een grotere variatie aan te bieden. Wellicht hebt u er al iets van gemerkt De contacten met overheden kunnen ook nog verder verbeterd worden, met name die met de gemeenten in de regio. Wanneer ze onze visie op natuur-, landschaps- en milieuproblemen op prijs stellen zouden ze b.v. hun plannen in een soort voor overleg aan ons kunnen voorleggen. De ambtelijke natuurbescherming werkt al op deze manier. De vereniging is overigens in alle zgn ruilverkavelingscommissies in Oost-Zeeuws-Vlaanderen vertegenwoordigd. De natuur in ons gewest heeft natuurlijk de volle aandacht Met name richten we ons op de ontwikkelingen rondom Saeftinghe Daarnaast zijn ook de kerngebieden Groot-Eiland en de Braakman speerpunten van het beleid De kleinere gebieden komen eerstdaags ALLEN aan bod in de Zeeuwse uitwerking van het Natuurbe leidsplan. Wie hierover mee wil praten en denken is welkom op de vergaderingen van de planologiewerkgroep Verder zouden we graag zien dat een zelfstandig opererend Milieu Educatief Cen trum nog dit jaar wordt gerealiseerd In een volgend nummer meer Adri Paauwe, voorzitter George Calon nam een opmerkelijk initiatief op 'natuurgebied': de opriching van een stichting. De redaktie kreeg van hem een schrijven hierover met het verzoek dit te plaatsen. Wij geven de brief integraal weer. (Red.) Beste lezers van de Steltkluut. Bij deze wil ik informatie geven over de doelstellingen en de reden tot oprichting van de stichting "ECOLINT'. Ten eerste de doelstellingen: het verwerven en/of behouden van kleine land schapselementen, waar mogelijk verbindingen tussen deze elementen aanleggen en verder het behouden en waar mogelijk het vergroten van de natuurwaarden. 6

de Steltkluut | 1993 | | pagina 6