7 Ten tweede de reden voor de oprichting van de stichting "Ecolint". Uit kontakten met Bureau Beheer Landbouwgronden, Stiching Landschapsonder- houd Zeeland, Stiching Kreek- en Dijkbehoud is mij gebleken dat nog steeds kleine landschapselementen gedoemd zijn te verdwijnen domweg omdat er geen beheer ders voor te vinden zijn. Voornoemde elementen zijn bijvoorbeeld: kreekrestanten, dijkjes met enkele knot- bomen en solitaire meidooms, de zogenaamde 'overhoekjes' in de ruilverkaveling. Nu wil ik wel vermelden dat ik gemengde reacties ontvangen heb nadat ik het voor nemen een stichting op te richten hier en daar hardop uitgesproken heb. Dit varieert van: "alsot we nog niet genoeg stichtingen hebben" tot "een goed initi atief wat alle medewerking verdient". Beide meningen zijn mij letterlijk medege deeld door bekende 'aktieve' natuurbeschemers uit Zeeuws-Vlaanderen. Na gewikt en gewogen te hebben ben ik vastbesloten naar de notaris gegaan om toch daadwerkelijk te komen tot de oprichting van 'Stichting Ecolint'. De akte is ge passeerd op 29 december dus is de stichting een feit. Om even duidelijk te stellen: dit is geen egotripperij maar dit zijn stappen om daad werkelijk mee te werken aan het realiseren van een ecologische verbindingszone waarlangs bijv. salamanders, kikkers, bunzingen en vlinders alsmede vogels en di verse andere organismen zich veilig door het landschap kunnen verplaatsen en vermeerderen! Aangezien er mijns inziens een kans voor open doel gemist is tot het realiseren van zo'n ecolint via de voormalige spoorlijn in Oost-Zeeuws-Vlaanderen, vind ik het nodig alle zeilen bij te zetten tot het alsnog realiseren van een zo efficiënt mo gelijk ecolint en wel op de volgende manier: sympathisanten in ruilverkavelingsprocedures, sympathisanten in planologiewerkgroepen, sympathisanten in afvalverwerkingsstrategieë en deskundigen m.b.t. biotoopvarië teiten tot elkaar zien te brengen zodat met verteerbare materialen en verschuldig de stortingsgelden (afval!) geplande terreinen voor natuurontwikkeling tot stabiele leefsituaties voor diverse organismen kunnen leiden. In mijn ogen kan de stichting Ecolint concreet aan de slag zo gauw overheden, in stanties en particulieren bereid zijn via donaties het bestaansrecht een armslag te geven ter verwezenlijking van eerdergenoemde doelstellingen. Bij deze sta ik namens de Stichting Ecolint open voor opbouwende kritiek en ver der zijn donaties welkom op bankrekeningnr. 68.25.19.480 ten name van Stichting Ecolint Hoek. George Calon Oud Vlissingen 28 4542 CB Hoek

de Steltkluut | 1993 | | pagina 7