Vogelwerkgroep. Deze groep kent veel actieve leden. Naast de gebruikelijke tellingen en inven tarisaties werd er het afgelopen jaar speciaal aandacht geschonken aan de Kerkuil, Huiszwaluw en Waterhoen. 6. Enquete. Het resultaat van de uitgevoerde enquete is verschenen in het oktober nummer. Vera van Bavcl verschaft een korte toelichting. 7. Bestuursbeleid. Onlangs is er binnen het bestuur een evaluatie geweest over het functioneren van de afgelopen twee jaar. Een aantal zaken die vanuit het bestuur extra aandacht zullen krijgen: speciale aandacht voor de plantenwerkgroep, gezamenlijke excursie(s) met het Duumpjc, het hcrinrichten van ons vereni- gingskraam, standpuntbepaling ta.v. bezoekerscentrum Sacftinghe. Twee natuurgebieden worden door de vereniging extra naar voren gehaald: Sacftinghe waarover een avond belegd zal worden, en het Groot Eiland. Dit laatste gebied kent een te hoge jachtdruk gekoppeld aan een gestaag afne mende hoeveelheid weiland door de omzetting in bouwland. De huidige natuurwaarden zullen gen- ventariseerd worden en op basis daarvan zal een beleid ontwikkeld worden. G.Calon vindt dat in de Braakman te veel de economische belangen prevaleren. J.v.d.Steen infor meert of het beleid van de werkgroepen al in overeenstemming is met het bestuursbeleid. P.Marinusscn vindt het vanavond verwoorde beleid te vaag en mist concrete punten. Met name doelt hij op de nadere persoonlijke invulling van een en ander. Er moeten nu eenmaal mensen be schikbaar zijn aldus laatstgenoemde. Bovendien mist hij in het Stcltkluutblad speciale artikelen over het milieu. Hij adviseert ook eens een 'milicucxcursic' te organiseren bijv. naar de waterzui vering. Zowel H. Mcrison als P. van Altcna onderstrepen het belang van een goede public relations. Waar mogelijk kan de vereniging voor een en ander een beroep op hen doen. 8. Rondvraag. Het bestuur erop geattendeerd dat het Baalhockkanaal mogelijk weer in de picture komt als gevolg van de waterverdragen tussen Nederland en België. E.Taelman vraagt voor een viertal zaken aandacht. a.Het wandelpad tussen de forten Kijkuit en Zandberg wordt slecht onderhouden. b.bij fort Moerschans dient volgens vroeger gedane gemeentelijke toezegging nog een dijk her steld te worden c.veel puinstort aan het begin van de Linicdijk wellicht afkomstig uit sloten aan de Linicdijk die schoongemaakt worden d. het versnipperen van hopen snoeiafval midden in het brocdscizoen vernietigt vele nesten. P.Marinusscn miste de Stcltkluut bij het overleg t.a.v. het milicuakticprogramma van de gemeente Temcuzcn. Geantwoord wordt dat de Stcltkluut als zodanig niet expliciet voor de bijeenkomst was uitgeno digd. Nagegaan zal worden hoe de communicatie tussen gemeente en vereniging op dit gebied ver beterd kan worden. Peter Maas is de mening toegedaan dat de betreffende wethouder apcllccrt aan een regulier overleg in deze. Cyriel Smet, notulist 36

de Steltkluut | 1993 | | pagina 12