DAUWTRAPPEN OP HEMELVAARTSDAG IN DE STEENSE BOSSEN (met na afloop ontbijt!) Datum: donderdag 20 mei 1993 Tijd: 04.30 uur. Plaats: Verzamelen aan het begin van de Heerstraat te Sint-Jansteen. Je zoekt op Steen de kerk en dat is echt niet zo moeilijk. Je bent dan in de Hoofdstraat. De meeste zullen de kerk links passeren en dan is het daarna de eerste weg rechts (zo'n 100 meter verder). Komend van de 'Belgische' kant is het dus de straat links ietsje voor de kerk. Op het pleintje bij de Heerstraat en bij de kerk is ruime parkeergelegenheid. Exk.leidcr: Edie Bogaert Tcl.01150-15430 Voor info Edie Bogaert, Jan Flaggc (01150-18021) of Cyricl Smet (01140-11625) De jaarlijkse traditie van dauwtrappen op Hemelvaartsdag wordt dit jaar voortgezet in de Stccnsc bossen, maar vanuit een ander vertrekpunt dan gebruikelijk. Wc wandelen in de donkerte door de landelijke Heerstraat en omgeving en komen dan wellicht net op tijd in de bossen aan. Afhankelijk van de belangstelling zullen we enkele groepen vormen. De Stccnsc bossen, eigenlijk Delta Nuts bossen, zijn ideaal voor een vroege vogclcxcursic. Het ge bied kent enorm veel variatie: loofbos, naaldhout en schrale graslanden vaak omzoomd door hout wallen. Het Iaat zich dan ook raden dat ook de vogclbcvolking even divers is. Soorten die je hier bij goed weer kunt horen zijn Kool-, Pimpel- en Matkopmecs, Merel, Lijster, Roodborst, Winterkoning, Vink, Tjiftjaf, Fitis, Gekraagde en Zwarte Roodstaart, Goudhaantje en nog veel meer van dat moois zoals de Wielewaal. Persoonlijk vind ik de Wielewalen met hun me lodieus en vérdragend 'geschuifel' in de hoge eikentoppen gewoonweg prachtig. En als we geluk hebben kunnen we bij het terug wandelen aan de rand van het gebied de Rood- borsttapuit en Grasmus bewonderen. Inderdaad, toegegeven, half vijf is vroeg als je er niet uit hoeft. Maar we willen deze moeite belo nen. Net als je waarschijnlijk een slaapaanval te verduren krijgt is er de geur van verse koffie. Want na afloop is er het traditionele ontbijt ditmaal in het café met de 'toepasselijke' naam 'Den Ouden Aerend', U aangeboden door De Steltkluut. Om dit goed te kunnen organiseren, verzoeken wij U dringend zich vooraf aan te melden bij C. Smet (01140-11625) of J. Flagge (01150-18021). Per Steltkluut-lid of huisgenoot/huisgenoten daarvan vragen wij een bijdrage in de kosten van ƒ5,00. Niet-Stelkluut-leden zijn van harte welkom (mits ook vooraf aangemeld), maar betalen een eigen bijdrage van ƒ10,00. Dit omdat Steltkluut het verschil voor de eigen leden bijpast. U kunt uw bijdrage betalen na afloop van het ontbijt. (CS) 28

de Steltkluut | 1993 | | pagina 4