Bestaande parkjes kunnen worden omgevormd. Nog gunstiger kan het zijn als bij de aanleg van een geheel nieuwe wijk direct al natuurlijk groen in gepland wordt (b.v. Terneuzen, bij de "sprong over de kreek"). Dan kan vanaf de aanleg gestuurd worden. Zo kan door het aanbrengen van diverse soorten bodem, verschillende soorten biotoop gevormd worden. Afijn ideeën zijn er genoeg, vakliteratuur ook. Praktijkvoorbeelden, hoe dergelijke initiatieven succesvol kunnen worden uitge werkt zijn er voor het opscheppen. Maar goed, er is natuurlijk ook een beetje politieke wil nodig. Het antwoord is aan onze bestuurders... Speciaal voor mensen die eens willen kijken hoe zo'n heemtuin eruit ziet organiseert de plantenwerkgroep van De Steltkluut een excursie naar de Heemtuin van Rucphen Datum 2 6 juni. Vertrektijd 8.3 0 uur. Terug in Terneuzen 18.00 uur. Zelf a.u.b. een boterhammetje voor onderweg meenemen. Vertrekplaats parkeerterrein stadhuis Terneuzen. In verband met het vervoer kunnen alleen die mensen mee die zich van tevoren hiervoor opgegeven hebben. Opgeven voor 15 juni. Afhankelijk van het aantal mensen besluiten we hoe we erheen gaan. Voor het vervoer zal een klein bedrag (tot max 15,00) in rekening gebracht worden. Opgeven bij Marion Kindt of Luciën Calle, telefoon 01150-17416. Bovengenoemde gids is te bestellen door f15,00 over te maken op giro 6318003 van de Landelijke Werkgroep Heem en Natuurtuinen te Munstergeleen, onder vermelding van Oase Heemtuingids Klein Kruiskruid Klein Hoefblad 75

de Steltkluut | 1993 | | pagina 17