ERGERNIS OVER SNOEI IN HULST ERGERNIS over snoei in Hulsterse Liniestraat. In het voorjaar van 1992, en vele jaren daarvoor, was ons stukje Liniestraat een prachtige straat. Na de winter zorgden een 2 0-tal bomen voor een hartverwar mende lentesfeer. Vooral de vogelkers, door de Gemeente zo'n 15 jaar geleden aangeplant, gaf met haar uitbun dige bloeiwijze een heel bijzondere sfeer aan de straat. Na de bloei filterden de lichtgroene bladeren het felle zonlicht om tenslotte in de herfst een mooie gele kleur te krijgen. Hoewel kaal in de winter zorgden de bomen ook dan voor een "aangekleed" gezicht. Nu kan je deze bomen natuurlijk ook anders bekijken. Niet als mooi, maar als lastig. De bloesems maken vlekken op de auto. De bladeren geven naast schaduw ook wel eens bladluis en in de herfst is het pas echt een troep. De bladeren liggen tot in de voortuin. Blijkbaar heeft een anonieme bewoner van onze straat het nodig geacht om een brief met klachten over deze bomen naar de Gemeente te sturen. Want op een wade dag in maart van dit jaar maakte de kettingzaag an de dienst "groen"voorziening van de Gemeente Hulst een eind aan onze mooie bomen. De vogelkersen werden esnoeid. Tien minuten had men nodig om van een boom en kale stam zonder één enkele tak te maken, en telefoontje naar de Gemeente leerde ons dat enkele bewoners een schriftelijke klacht hadden ingediend rn.b.t. de overlast van de bomen. De klagers werden niet met name genoemd en zijn door ons nog niet gevonden. Protesteren hielp niet meer, het besluit was al genomen. 'Waar we ons druk over maakten, die bomen zouden wel weer uitlopen'. Of de bomen dan niet om en om gesnoeid konden worden? Nu dat zou "geen gezicht"- zijn. Waarom de bewoners niet ingelicht waren? Dat is de gemeente niet verplicht. Waarom meneer zich niet 2 x per jaar kaal liet scheren i.p.v. regelmatig naar de kapper te gaan? Eeeh.tja. Een ding moet ik toegeven, herhaald bellen heeft twee van de 14 bomen behoed voor kaalscheren. Misschien heeft actief protesteren tegen al te rigoureus snoei- werk toch effect. Misschien kan protest er op zijn minst toe leiden dat de Gemeente de bewoners in het vervolg inlicht. Zo kunnen we voor het snoeien samen met alle belanghebbenden een standpunt bepalen. Hulst, B. v/d Bogaert en Th. de Ruyck - Traas. 79

de Steltkluut | 1993 | | pagina 21