Dit alles is reden genoeg om een oproep te plaatsen in t Duumpje en de Steltkluut om dit jaar in het broed- seizoen speciaal uit te kijken naar grauwe kieken. De kansen zijn het grootst in het open zeekleilandschap, bijvoorbeeld ten zuiden van Saeftinghe en rond Schoon- iijke en Ijzendijke met grotere oppervlakte braaklig gende grond in de buurt. De Groningse ervaring leert lat ze wel in produktie-akkers broeden (wintertarwe, gerst, luzerne en koolzaad) en dat gewaakt moet worden /oor uitmaaien. laar moet op gelet worden bij het waarnemen van een jrauwe kiekendief? -de plaats, datum, tijd en geslacht goed noteren; alle vaarnemingen na 1 juni zijn verdacht. -gedrag: ze vertonen ongeveer hetzelfde baltsgedrag als bruine kiekendieven; hoge baltsvluchten en (fiktieve) prooiovergaves in delucht; let ook op vliegen met nest- materiaal en probeer de nestplaats te lokaliseren; uiteraard geen brengen aan het nest om verstoring te voorkomen. -Broeden. Als ze eenmaal broeden, worden ze erg rustig en zijn ze erg moeilijk te lokaliseren. Als de jongen zijn geboren worden ze weer aktief (veel jagen)De jongen blijven vaak tot half september rond de nest plaats hangen. J wordt verzocht alle waarnemingen van grauwe kieken dieven zo uitgebreid mogelijk te noteren en deze zo snel mogelijk door te geven aan een van de onderstaande personen: Petrus van 't Westeinde of Rob van Westrienen (coördinator Duumpje) le Atjehstraat 56 III Golepoldersedijk 1 1094 KP Amsterdam 4511 PC Breskens tel. 020-6937857 tel. 01172-3256 85

de Steltkluut | 1993 | | pagina 27