Een voorjaarsnacht in Saeftinghe door Henk Castelijns Het idee leefde al enkele jaren: Een voorjaarsnacht doorbrengen in Saeftinghe. Niet vanwege de romantiek, maar om eens te onderzoeken wat voor vogels in Saef tinghe 's nachts actief zijn. Waterrallen waren zowiezo te verwachten. Ook de Snor zou zich wel laten horen, maar wat zou er nog zitten? In een overmoedige bui, na een goedgelukte wintertelling en een paar witte (van Hoegaerden of Bokma) werd wel eens gesproken over het Porseleinhoen. Nog een paar witte later en de Kwartel koning of het Klein Waterhoen tijdens de trek zou moeten kunnen. Borrelpraat!? Onderzoeken dan weet je het zeker! Onlangs op 5 juni was het zover. De weersverwachtingen voor het inventariseren van nachtvogels waren gunstig; warm en windstil. Nu de mensen nog. Iemand vragen of hij overdag mee gaat vogelen kan nog, maar de avond van te voren opbellen en vragen of hij de volgende nacht mee naar Saeftinghe kan, ligt wat moeilijker. Toch ukte het vier mensen bij elkaar te krijgen. Dat zou betekenen twee groepjes van twee die ieder een ander deel voor hun rekening zouden kunnen nemen. Helaas moest iemand kort van te voren verstek laten gaan. Heeft er misschien een van mijn huisgenoten zin? Ja dus; kinderen hoeven niet lang na te denken. Het avon tuur lokt: lang opblijven en misschien wel buiten slapen. De keuze wie van de twee was moeilijker, dan maar allebei. Op het gevaar af dat dat de rust wel eens liet ten goede zou komen. 97

de Steltkluut | 1993 | | pagina 7