Voornoemde wil eveneens nadere informatie omtrent de perikelen rondom de toepassing van de Boswet en de kapaktiviteiten van het Hulster Am bacht. Geantwoord wordt dat de situatie nog veel onduidelijkheden bevat. Met de Boswet in de hand zal de vereniging proberen de singels te laten herinplantcn. 6.2. Bestuurssamenstelling Aftredend en herkiesbaar zijn Jan Flagge, Henk Castelijns en Luciën Calle. De vergadering gaat unaniem akkoord met de herbenoeming van vermelde leden. 7. Verslag werkgroepen. Jeugdgroep. Mark Ploegaert doet verslag. Er zijn momenteel zo'n 35 leden, variërend in de leeftijd van 8 tot 14 jaar. Gemiddeld trekken de georganiseerde aktivi- teiten een 20-tal leden. Het begeleidingskader evenwel kan best uitbreiding gebruiken. Insekten werkgroep. Eddy Taelman vermeldt twee vlinderexcursies. Verder worden uiteraard veel gebiedjes bezocht en geïnventariseerd. Joop Reijnders merkt hierbij het belang op van publikaties en aankondigingen in de regionale pers. Vogelwerkgroep. Henk Castelijns vermeldt dat de grootschalige onderzoeken meestal in de wintermaanden plaatsvinden. Verder worden er broedvogelonderzoeken gedaan in diverse gebieden. Bovendien mag niet onvermeld blijven dat de vogelwerkgroep nu zorg draagt voor 5 broedvogelmonitor-projekten. Voor dien waren er 2 BMP's. Medewerking wordt verleend aan instanties als SBB en SOVON. Bomen werkgroep/Landschapsonder houd. Luciën Calle vestigt de aandacht op de aktie rondom de kerkuilen-kasten. In O.Z.V1. zijn er nu zo'n 35 opgehangen. Met name het gebied oostelijk van Hulst is op dit punt nog een witte vlek. Hij vraagt bij deze om geschikte lokaties. In de Braakman zijn bovendien vleermuizenkasten opgehangen. Ook is hier een oeverzwaluwen wand in orde gemaakt. Eddy Taelman informeert naar de ringmogelijkheden van jonge Torenval ken. Twee data zijn gepland. Ten aanzien van de plaatsing van nieuwe nestkasten voor torenvalken legt de vogelwerkgroep meer prioriteit bij de zorg voor natuurlijke broedgele- genheid. René Steijn suggereert dat het nu juist zinvol is aandacht te vragen voor de torenvalk in verband met de 'muizenplaag' in de landbouw. 142

de Steltkluut | 1993 | | pagina 12