MEDEDELINGEN Een paar nummers geleden kondigden we aan dat we gingen proberen om elke keer ook de excursies van 't Duumpje, onze zustervereniging uit het Westen, mee te nemen. Om één of andere reden is dat minder goed uit de verf gekomen. Enfin, de 'wederzijdse' intenties op dit gebied zijn weer herniewd. Vandaar in dit nummer weer de excursies. (CS) **Dinsdag 28 december 1993 om 10.00 uur bij het gemaal van Nummer Een. Een excursie speciaal voor jongeren. Het bosje en het schor worden bezocht. Je kunt bosvogels zien maar ook vogels van het slik zoals diverse steltlo pers. Ook de Velduil is hier vaak te zien. De excursie duurt 2 uur en zal onder leiding staan van Petrus van 't Westeinde en Luciën Boerjan. **Zondag 9 januari 1994 om 9.45 uur bij het gemaal van Nummer Een. Onder leiding van Jan de Zwart wachten we op de komst van de soms dui zenden ganzen die de Hooge Platen gebruiken als overnachtingsplaats en rond dit tijdstip weer koers naar het vasteland zetten op zoek naar voedsel. **Zondag 13 februari 1994 om 14.00 uur bij het gemaal van Nummer Een. Een buitendijkse excursie onder leiding van Adri Provoost. Het gebied is aangewezen als natuurontwikkelingsprojekt en dit thema zal als leidraad gebruikt worden tijdens de boeiende excursie. ■bmmibhh Van 26 november tot 3 januari 1994 wordt in het Zeeuws Biologisch Museum een tentoonstelling gehouden over heden en verleden van de Valkerij. Van de groep van 'bekende Nederlanders' die je vanuit de lagere schooltijd zijn bijgebleven is zeker ene Jacoba van B. blijven 'hangen', die het 'edele spel' beoefende. De vereniging "Valkerij Equipage Jacoba van Beieren" wil graag laten zien hoe er heden ten dage verantwoord kan worden omgegaan met roofvogels. Enkele leden van vermelde vereniging zullen een demonstratie verzorgen op zondag 19 december en maandag 27 december, beide om 14.00 uur. Bij slecht weer op 27 december wordt de presentatie verschoven naar woensdag 29 dec. om 14.00 uur. Openingstijden Museum: iedere dinsdag t/m vrijdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. 's Zaterdags van 13.30 tot 17.00 uur. 's Maandags dus gesloten! Het Zeeuws Biologisch Museum is gevestigd in de Oranjerie van Kasteel Westhove aan de Duinvlietweg 6 te Oostkapelle. Tel. 01188-2620. (CS) 137

de Steltkluut | 1993 | | pagina 7