Al eeuwenlang vormt de trits belang - betaling - zeggenschap de leidraad voor de bestuurlijke organisatie van de waterschappen. Welnu als iedere ingezetenen belang heeft, dient hij ook te betalen, maar mag hij ook een plaats opeisen in het bestuur van zijn of haar waterschap. VANDAAR DE ALGEMENE VERKIEZINGEN OP 2 MAART A.S. Veel dieper willen we in dit vouwblad op de hele materie niet ingaan, want de waterschappen zelf zullen uitgebreid voorlichting geven over het hoe en wat van die verkiezingen. Wel willen we iets langer stilstaan bij een paar andere punten Tot op heden was het waterschap vaak een sterke 'boerenaangelegenheid'. Tot voor enkele jaren was dat redelijk: zij hadden het meeste belang en betaalden ook het meest. Sedert iedereen verontreinigingsheffing betaalt en vanaf april a.s. iedereen aan het waterschap gaat betalen, ligt dat heel an ders. Wij begrijpen best dat iedereen zijn of haar huidige invloed op het water schapsbestuur ook na de komende verkiezingen zoveel mogelijk wil behou den. Wij vinden evenwel dat daardoor mogelijk 'onrecht' wordt aangedaan aan het toekomstig functioneren van de Waterschapswet. Dat is geen goede zaak. Daarom is het belangrijk dat iedere burger komt stemmen en dat doet op mensen die ook oog hebben en opkomen voor andere belangen dan die wel ke traditioneel binnen het waterschap vertegenwoordigd zijn. Een tweede punt is dat de waterschappen, b.v. alleen al door hun taak t.a.v. de waterbeheersing, een grote invloed hebben op het landschap en de daar in aanwezige natuurwaarden. De waterschappen zullen in de toekomst een veel grotere rol gaan spelen in het natuur- en landschapsbeheer. Daarom is het van groot belang dat in de besturen ook mensen zitting nemen die daar meer oog voor hebben dan de gemiddelde ingezetene. In dit vouwblad vragen we aandacht voor die mensen die bereid zijn zitting te nemen in de waterschapsbesturen om op te komen voor: UW NATUUR EN LANDSCHAP! We vertrouwen erop dat U op 2 maart a.s. komt stemmen en Uw stem uitbrengt op een van onze kandidaten. We stellen ze aan U voor 12

de Steltkluut | 1994 | | pagina 12