Binnen het bestuur en de 'planologiewerkgroep' wordt hier veel aandacht aan besteed. Hieraan verbonden is een funktie als lid van de Landinrichtingscommis sie^) Reuzenhoek en Zaamslag. Deze commissie is in 1993 van start gegaan om plannen te maken voor het landelijk gebied rondom Zaamslag. Belangrijke natuurgebieden zijn hier de Otheense Kreek en haar uitlopers en de kreken bij Reuzenhoek en in de Van Lyndenpolder. Daarnaast is hij actief als voorzitter van de Stichting Milieu Educatief Centrum Zeeuwsch-Vlaanderen i.o. en sinds 1973 lid van de Stichtingsraad van 'Het Zeeuwse Landschap'. In het weekend blijft er naast de aktiviteiten voor de Zeeuwse Schaakbond (of s.c. Terneuzen) nog genoeg tijd over om de natuur in te trekken, in de wintermaanden het liefst om te kijken naar eenden, ganzen en zwanen van Schouwen tot het Zwin en van de Middelplaten tot aan (natuurlijk) Saeftinghe. Zijn plaatsvervanger is George Sponselee uit Hulst. Waterschap "De Drie Ambachten", voor de categorie GEBOUWD, LIJST 22. BOUKE GROOTJANS Woonachtig in Terneuzen, 52 jaar oud en al bijna 25 jaar bestuurslid van 'De Steltkluut'. Vastberaden dient hij de vereniging in tal van functies. Hij heeft de omslag meegemaakt van vogelwacht naar natuur beschermingsvereniging en daarmee mede de toon gezet voor het huidige beleid van de vereniging: bescherming van vogels, planten en zoogdieren is in feite de bescherming van hun leefomgeving. En bescherming van het landschap betekent overleg voeren en pogingen in het werk stellen invloed uit te oefenen op die instanties die daarop een stempel kunnen drukken zoals het waterschap. Zoiets is hem allesbehalve vreemd. In tal van werkgroepen en overlegsituaties verdedigt hij het belang van een goed en evenwichtig natuurbeheer. Als voorbeeld noemen wij het bestuurs lidmaatschap van de Stichting Landschapsverzorging Zeeland. Hij behoort tot die mensen voor wie het natuurbelang verder strekt dan de 'vergadertafel'. Veel vrije tijd wordt dan ook besteed in de natuur: daad werkelijk door 'veldwerk' en onderzoek naar de aanwezige natuurwaarden. Een natuurbeleving die hij ook graag op anderen wil overbrengen getuige de talrijke excursies en dia-lezingen die hij in de regio verzorgt én de medewerking die hij verleent aan tal van uitgaven op het gebied van natuur en historie. Zijn plaatsvervanger is Rob Remmerts uit Axel, adviserend lid landinrich tingscommissie Axel, lid Vogelwerkgroep en Planologiewerkgroep. 14

de Steltkluut | 1994 | | pagina 14