Ze organiseert elk jaar wel een bijzondere excursie: Zo gingen we in januari 1993 naar het noordelijk Deltagebied en in april 1993 naar de Ardennen. Ook voor het komend seizoen staan weer enkele excursies op het programma. Eén staat er al vast: 5 februari 1994 gaan we weer naar de noordelijke delta. Daar gaan we zeevogels bekijken (Roodkeelduiker, Paarse Strandloper en Ijseend) cn zullen we ongetwijfeld duizenden ganzen (vooral Rot- en Brandganzen) zien. Ze komt op voor vogels. Zo wordt bijvoorbeeld de vogelopvang verzorgt en worden voor vogels ongewenste situaties aan de orde gesteld. Alle soorten verdienen dat van Ekster tot Blauwborst en van Zwarte Kraai tot Roodborsttapuit. Ze laat een map met tijdschriften over vogels onder haar leden circuleren. Wanneer bent u lid van de Vogelwerkgroep? Als U zich heeft opgegeven bij Willy de Koek (01550-12632) of Henk Castelijns (01159-1846). Welke voorwaarden zijn er aan verbonden? Van u wordt verlangd het lidmaatschap van de Steltkluut (geen extra kosten dus!) en geïnteresseerd in vogelonderzoek en vogelbeschermingszaken. De kennis komt vanzelf. Vogelwerkgroepleden nemen u graag mee in het veld. Meer dan een persoonlijke begeleiding kunt u zich toch niet wensen?! door Joop Rijnders "Uit de groene hoek" is een rubriek samengesteld én geïllustreerd door Joop Rijnders. In deze rubriek wil hij de lezer meenemen op zoek naar planten. Planten die je rond deze tijd van het seizoen kunt zien of verwachten. We weten dat hij vrijwel elke dag buiten te vinden is om bepaalde plek jes te bezoeken. Als man van de praktijk weet hij ook vaak precies de lokatie weer te geven. Uitnodigend dus om zelf eens (mee) op stap te gaan! (CS) Het wordt weer tijd om goed om ons heen te kijken, want er is al heel wat kleur te ontdekken in de volgende maanden. Allereerst de paarse dovenetel, heel laag nog. Het bloeit bijna het hele jaar door als het een beetje gunstig staat. Er is ook een wit-bloeiende soort, deze is lichter groen van kleur en iets fijner gebouwd. Alleen het stuifmeel heeft dezelfde heeft dezelfde oranje kleur als de paarse. Wilt u het zien dan moet je maar eens gaan kij ken aan het bolwerk bij de stadsmolen van Hulst. Daar heb ik het meerdere jaren achtereen gezien. 9

de Steltkluut | 1994 | | pagina 9