b. doelstellingen 1993 /beleid 1994. Een aantal beleidsvoornemens passeren de revue. - de aanschaf van een mobiele tentoonstellingswand - versterken kontakten met bestaande milieu werkgroepen - periodiek overleg tussen vereniging en opsporingsapparaat - oprichting MEC - veiligstelling van gebieden als Groot Eiland en Putting - uitvoering beleidsplan Westerschelde - aanleg en beheer van een waarnemingen-archief op het gebied van plan ten, zoogdieren, insekten en paddestoelen Naar aanleiding daarvan informeert Paul Marinissen naar de stand van zaken omtrent het MEC. Meegedeeld wordt dat het MEC zich in eerste instantie zal richten op afvalpreventie. Het educatieve pakket zal later aan de orde komen. Rein de Kraker informeert naar het effect van de gevoerde bezwaarschrif ten van de vereniging. 6. Verslag werkgroepen Vogelwerkgroep; opzet van een broedvogelarchief dat gebruikt kan worden bij de 'ontwikkelings-weergave van een gebied. Knotgroep/Landschapsonderhoud: er zal worden gepoogd meer mensen te betrekken bij het werk. Er zijn door de werkgroep zo'n 100 nestkasten voor kerkuilen opgehangen. Planten werkgroep; er is veel gedaan aan excursies en inventarisaties. Volgend jaar zal geprobeerd worden de éxcursies een meer 'algemeen' karakter te geven. Jeugdgroep: er zijn nu zo'n 40 leden. Elke maand vindt er een activiteit plaats. 7. Rondvraag. Jaap Poortvliet adviseert om waar mogelijk bij het knotten ook wat reke ning te houden met de verkeersveiligheid. Geert Ottens vermeldt verstoring slaapplaats Blauwe Kiekendieven bij het Grote Gat te Koewacht door de jacht. Het bestuur zal aktie in deze onder nemen. Eddie Matthijs suggereert de vereniging meer in overleg te treden met organisaties op het gebied van jacht en hengelsport. 8. Sluiting. Onder dankzegging voor ieders inbreng sluit de voorzitter de vergadering. Na de pauze werden dia's vertoond uit de oude doos van G. Sponselee en Jaap Poortvliet. Rein de Kraker besloot de avond met een dia-impressie van de Otheense Kreek. Cyriel Smet, notulist 35

de Steltkluut | 1994 | | pagina 13