JAARVERSLAG 1993. Akti viteiten. Tijdens 1993 is er een intensief pro motiebeleid gevoerd om leden te wer ven. Dat is ons gedeeltelijk gelukt, zoals te zien aan het ledenbestand dat is gegroeid van 542 naar 554 mede door de organisatie van extra thema avonden zoals 'De toekomst van Saef- tinghe; Een beheersvisie", en dia-le zingen in Terneuzen en Sas van Gent. Gemiddeld werden er 6 excursies per 2 maanden verzorgd door de ons ver trouwde excursieleiders. Hier werden nogeens ca. 12 plantenexcursies aan toegevoegd. In mei kwam een aanvraag binnen van de Zeeuwse Vereniging van Blin den en Slechtzienden om een naluur- excursie te organise ren. Onder leiding van Edie Bogaert kregen een 20-tal deelnemers een duidelijk beeld van natuur en landschap in de Steense Bossen. De busreis naar de Kempen was geen onverdeeld succes wat de deelname betrof. Maar diegenen die meege weest zijn, hebben een onvergetelijk dag gehad. Als vanouds stond het "dauwtrappen" op ons programma. Om hier een korte indruk van te krijgen kan men het beste in het juni nummer het gedicht van F. Rademakers nogeens nalezen Een vlucht regenkluten". Sen extra artikel "Boekbespreking" werd opgenomen in "De Steltkluut". Dit kan een uitreksel zijn van een wat duurder boek om U een indruk te geven wat ervan te verwachten valt. Maar dat kan ook een korte samen vatting zijn van een door onszelf uitgegeven rapport, zoals "Gerommel met de groene marge". Algemeen. Met het bestuur van 't Duumpje, onze zustervereniging in West Zecuwsch- Vlaanderen, hebben wij 2x een verga dering belegd. Voornaamste reden hiervoor was om onze werkzaamhe den c.q. aktiviteiten uit te wisselen. De voorbereidingen voor de Water schapsverkiezingen kwamen op gang en er werden kandidaten met plaats vervangers geworven. Voornaamste reden om zitting in het waterschaps bestuur te krijgen is om mede invloed te kunnen uitoefenen op die zaken die ons als Steltkluut nauw aan het hart liggen: waterkwaliteit van kre ken en waterlopen en op de waterbe heersing (het peilbeheer). Ook draagt het waterschap mede verantwoording bij de aankleding en beheer van het polderlandschap. Dit gebeurde tot nu al in overleg met deskundigen van onze vereniging. Goed voorbeeld hiervan was de uit baggering en herinichting van De Boskreek te Koewacht. MEC. De ontwikkelingen van het Milieu Educatief Centrum werd eind dit jaar besproken met de heer J. van Rooijen, A. Paauwe en M. Wiersma (Consulent NME). Hieruit kwam een concept samenwerkingsovereenkomst voort tussen het A.V.Z.V. en het MEC be stuur (i.o.) met een tweetal basisvoor waarden n.l. continuiteit en samen werking. Een werkplan voor 2e half jaarl994 werd opgesteld. I.V.N. Eind dit jaar zijn er 13 kersverse 37

de Steltkluut | 1994 | | pagina 15