zal kontakt met de verschillende Gemeenten gezocht worden, om een aanscherping van het beleid te beplei ten. In '93 vond al zo'n ontmoeting met de Gemeente Hontenisse plaats, het was een constructieve bijeen komst. Ook dit jaar hadden diverse aantastingen van het landschap weer de aandacht: zoals de grondstorten bij Hoek, Luntershoek en de Zwarten- hoek. Bij het Waterschap Het Hulster Ambacht werd aan de bel getrokken n.a.v. het rooien van een viertal stro ken wegbeplanting. Na enig overleg werd bereikt dat een deel weer wordt teruggeplant. Artikel 19 pocedures Ruimtelijke Ordeningen en Hinder wet aanvragen werden kritisch onder de loep genomen. Zo werd bezwaar gemaakt tegen de bouw van een loods in Grondwaterbeschermings Gebied in Kappellebrug (art. 19). Deze zaak werd gewonnen. Een bezwaar tegen uitbreiding van een pluimveemesterij in Hoek is nog in procedure. Een noodkreet werd verzonden over het toegenomen recreatief medegebruik van het H ellegalschor. Aandacht werd gevraagd voor de situatie op het Groot Eiland (via de lokale pers). Bij de Gemeente Terneuzen gingen we op de koffie om eens te spreken over de inpassingsmogelijkheden van de po pulatie Rugstreeppadden in de Nieuw Othene Polder. Met het Waterschap Het Hulster Ambacht werd gesproken over de verbinding van de gemalen en de aanleg van milieuvriendelijke oevers. Bij het Waterschap De Drie Ambachten was het project de Bosch kreek te Koewacht onderwerp van gesprek. Uiteraard is De Steltkluut een fel tegenstander van de geplande varkensinvasie. Een (druk bezochte) informatieavond werd hierover, tesa- men met de ZMF georganiseerd in de verenigingsruimte inTerneuzen.Adri Paauwe neemt namens de Steltkluut aktief deel in de werkgroep RBVI (Regionale Bestrijding Varkens Inva sie). Ook de negatieve invloed van de kok keivisserij heeft onze aandacht. De werkgroep organiseerde één fïets- ex c u rsi e, naar het gebied van landin richting Reuzenhoek/Zaamslag en had als bedoeling om de waardevolle landschapselementen in kaart te bren gen. Werkgroep Landschapsonderhoud. De knotgroep kende een minder ak tief jaar. In totaal 18 personen kwa men een of meerdere zaterdagen in aktie. Eerst werd het werk in het bosje in de Karnemelkpolder bij Koe wacht afgerond. Het ging hier om het afzetten van een hakhoutbosje. Daar na werden er wilgen geknot bij Van Doorn op Spui, aan de Zandplaatweg te Hoek en bij De Vos aan de Oude Zeedijk bij Zaamslagveer. Daarnaast werden er nog 40 Zomereiken aange plant in de Karnemelkpolder te Koe wacht. In het najaar ging een klein groepje "Steltkluuters" naar de Pro vinciale seizoensopening op Noord Beveland. Daarna werd nog een groepje knotwilgen geknot bij Wol fert op Hoek. 39

de Steltkluut | 1994 | | pagina 17