Plan ten werkgroep De planten werkgroep kende een ak- tief jaar. Ze organiseerde 18 excursies, 1 dia avond, 3 determinatiaavonden, en 1 werkgroep- vergadering in november ter voorbereiding van het seizoen 1994. Sommige excursies werden goed be zocht andere wat minder en een enke le keer was er slechts 1 excursiebe zoekster. De speciale excursie naar de heem- tuin in Rucphen was een succes. De gegevens van de excursies van 1993 zijn gebundeld in een rapport. Dit rapport vormt de aanzet voor een plantenlijst van de in Oost-Zeeuws- vlaanderen voorkomende wilde plan ten. Een aantal leden van de groep neemt deel aan het inventarisatieproject van FLORON. Binnen de planten werkgroep waren ongeveer 20 mensen aktief. In totaal namen ongeveer 35 mensen aan een van de aktiviteiten deel. Insekten/ V'linderwerkgroep. Extra aandacht werd besteed aan het oranjetipje en de Koninginnepage. Aan de Vlinderstichting werden gege vens doorgegeven i.v.m. het landelijk trek vlinderonderzoek. Gedurende dit jaar kwamen aanvra gen binnen om dia-lezingen te verzor gen op de basisscholen in Heikant en Reuzenhoek. Vogel werkgroep. Het afgelopen jaar bezochten 25 van de 36 leden van de Vogelwerkgroep een of meerdere vergaderingen. In 1993 waren er acht bijeenkomsten om en om in Hulst en Terneuzen. Per keer waren gemiddeld 11 personen aanwezig. Zowat elke vergadering Stond er naast de lopende zaken wel iets bijzonders op het programma. De echte uitschieters waren dialezingen over Israël en Hong Kong. Net als vogels trekt de Vogelwerk groep zich niets aan van grenzen. Ter illustratie van de 36 leden wonen er vijf in Vlaanderen. De vogelwerk groep staat dan ook niet op zichzelf, regelmatig wordt overleg gevoerd met zusterorganisaties in de omgeving. Zo werden vergaderingen bezocht van de Vogel werkgroep Noord oost-VI aan de ren, van 't Duumpje en het Zeeuws Vogelaars overleg. De belangrijkste activiteiten vinden echter buiten plaats. Net als voor gaande jaren werden in de winter maanden maandelijks ganzen geteld en in januari bovendien alle watervo gels. Januari was ook de maand dat de in december van het voorgaande jaar opgedane kennis over herken ning van geslachten bij de Torenvalk in het veld kon worden getoetst. In samenwerking met de Vogelwerk groep van 't Duumpje werden in ge heel Zeeu ws-Vlaanderen namelijk Torenvalken geteld. 40

de Steltkluut | 1994 | | pagina 18